СБУ повідомила про підозру російському олігарху Михайлу Фрідману, який фінансує збройну агресію РФ

Джерело: СБУ

Служба безпеки України задокументувала злочини російського олігарха Михайла Фрідмана, причетного до фінансування повномасштабної війни Росії проти України, й повідомила йому про підозру.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Фрідман надав близько 2 млрд рублів декільком військовим заводам країни-агресорки.

Серед них – “Тульський патронний завод”, який виробляє набої, а також “Уральський оптико-механічний завод імені Яламова”, де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків та вертольотів РФ.

Для фінансування загарбницьких проєктів Кремля олігарх використовує активи підконтрольного йому російського фінансово-інвестиційного консорціуму “Альфа-Груп”.

Також він залучив власні бізнесові ресурси для масового розповсюдження сухпайків, одягу та іншої продукції під торговим знаком “Армия России”, яка постачається окупантам на передову.

Крім того, Фрідман організував збір матеріально-технічної допомоги для потреб окупаційних угруповань РФ, які воюють в Україні.

Зокрема, страхові компанії фігуранта взяли на себе страхування військової техніки, а також життя і здоров’я російських загарбників на фронті.

Також російський олігарх забезпечив співпрацю власного телекомунікаційного підприємства з ФСБ, що дозволило йому провести підконтрольний спецслужбі РФ мобільний зв’язок у тимчасово окупованих регіонах України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Фрідману про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, вчинені групою осіб за попередньою змовою).

Зараз підозрюваний переховується від правосуддя за кордоном. Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності. Зловмиснику загрожує до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.

Командир батальйону 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Підлісний розкритикував діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.

20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.