СБУ заблокувала канал незаконних пасажирських перевезень з України до РФ

Джерело: СБУ

Служба безпеки заблокувала у Запоріжжі канал незаконних пасажирських перевезень до Росії і тимчасово окупованих регіонів України та у зворотному напрямку.

За матеріалами справи, серед клієнтів підпільних рейсів були колаборанти, які намагалися виїхати до РФ, щоб втекти від правосуддя.

Нелегальні поїздки за межі України здійснювали двома автобусами під виглядом комерційної діяльності місцевого автотранспортного підприємства.

Встановлено, що маршрут у бік Росії пролягав через декілька європейських країн. Для безперешкодного пересування територією країни-агресорки фігуранти платили до бюджету РФ податки та збори.

Кінцевим “пунктом призначення” нелегальних перевезень були тимчасово окуповані райони на сході та півдні України, куди автобуси заїжджали з території Росії.

Вартість квитка на такий рейс становила 350 доларів в одну сторону.

Для проїзду тимчасово захопленими територіями нашої держави зловмисники співпрацювали з представниками місцевих окупаційних адміністрацій.

Серед іншого – фігуранти отримували від російських загарбників “замовлення” на приховане вивезення їхніх поплічників з підконтрольної Україні території.

Зокрема таким нелегальним трафіком хотіла скористатись мешканка тимчасово окупованої частини Запоріжжя, яка допомагала агресору проводити псевдовибори до місцевих “законодавчих зборів РФ”.

Згодом зловмисниця виїхала до Вінниччини, щоб приховати у родичів гроші, які отримала від загарбників за проведення фейкового плебісциту.

Після цього вона збиралась замовити квиток у зворотному напрямку через фігурантів-перевізників. Втім, співробітники СБУ викрили колаборантку і затримали її.

Як встановило слідство, нелегальні перевезення організував мешканець Запоріжжя, який раніше відбував покарання за розбій. До протиправної діяльності він залучив двох своїх знайомих, що займались пошуком клієнтів та вели чорну бухгалтерію.

За наявними даними, щомісяця ділки заробляли до 1 млн грн.

Під час обшуків в їхніх помешканнях виявлено мобільні телефони та документи із доказами злочинних дій; готівку, ймовірно одержану від нелегального бізнесу.

Всім трьом фігурантам повідомлено про підозру за чч. 2, 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Триває слідство для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.