Сейм Литви ще на рік продовжив санкції проти росіян та білорусів
Джерело: LRT
Сейм Литви проголосував за продовження ще на рік національних санкцій проти громадян Росії та Білорусі. Зокрема, йдеться про обмеження щодо отримання віз, посвідок, придбання нерухомості тощо.
Документ, схвалений урядом, має підписати президент Гітанас Науседа.
25 квітня 109 депутатів Сейму проголосували за продовження дії закону про встановлення обмежувальних заходів через військову агресію РФ проти України. Двоє депутатів були проти, восьмеро утрималися.
Уряд Литви запропонував продовжити санкції, оскільки повномасштабна війна РФ проти України триває, і “причини, через які минулого року ухвалили цей закон, нікуди не зникли”.
Відповідно до закону, ухваленого минулого року, росіяни та білоруси обмежені в можливості отримати литовські візи та електронний статус резидента, можливість громадян Росії приїхати до Литви та придбати нерухомість додатково ускладнено, а їхні заявки на дозвіл на проживання в Литві також тимчасово не приймаються.
Ухвалений у четвер національний закон про санкції діятиме до 2 травня 2025 року. Одначе, документ, схвалений урядом, ще має підписати президент Гітанас Науседа. Торік він ветував такий закон через різні санкції проти громадян Росії та Білорусі, але Сейм відхилив це вето.
За даними Міграційного департаменту, наразі посвідки на проживання в Литві мають 62 тисячі осіб. З них 884 громадяни Білорусі та 15 тис. 678 громадян Росії.
- У Литві анулюватимуть посвідки на проживання для білорусів та росіян через часті поїздки на батьківщину, якщо ті їздитимуть на батьківщину більше одного разу на місяць. Відповідний законопроєкт внесли до Сейму.
- Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.
- Міністерка внутрішніх справ Литви Аґне Білотайте повідомила, що у 2024 році Литва виділить 1,2 млрд євро на військову допомогу Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.