Сенат США може розпочати роботу над законопроєктом про санкції проти РФ вже цього місяця
Джерело: Reuters
Лідер Республіканської партії у Сенаті США Джон Тун заявив, що сенатори вже цього місяця можуть почати роботу над проєктом закону про жорсткі санкції проти РФ та вторинні санкції щодо країн, які торгують з Росією.
За його словами, в адміністрації президента США Дональда Трампа все ще сподіваються, на мирну угоду між Україною та Росією, але Сенат готовий тиснути на Кремль.
“Ми також готові надати президенту Трампу будь-які інструменти, які будуть йому потрібні, щоб Росія нарешті сіла за стіл перемовин по-справжньому”, – сказав Тун під час виступу на відкритті Сенату 2 червня.
Він додав, що вже обговорював законопроєкт про санкції з Білим домом.
Авторами документа, який зокрема передбачає 500% мита для країн, які купують російські енергоносії (здебільшого це Китай та Індія) є сенатор-республіканець Ліндсі Грем та сенатор-демократ Річард Блюменталь. Він має підтримку щонайменше 82 сенаторів.
Минулого тижня сенатор Грем, у межах візиту до Києва заявив, що законопроєкт можуть розглянути вже цього тижня, але лідер республіканців Тун не озвучив таких термінів.
“Я думаю, що зараз вони все ще сподіваються, що зможуть досягти якоїсь угоди. Але, як ви могли очікувати, тут, у Сенаті, з обох боків, є великий рівень зацікавленості, і він просувається, і це цілком може бути тим, чим ми займемось у робочий період”, – додав Тун маючи на увазі час до 4 липня, коли законодавці відправляться на канікули перед Днем незалежності .
“Ми працюємо з Білим домом, щоб спробувати гарантувати, що те, що ми робимо і коли ми це робимо, гарно співпадатиме з перемовинами, які вони ведуть”.
Аби законопроєкт про санкції став зрештою законом, його мають ухвалити у Сенаті та Палаті представників, а згодом має підписати Трамп, хоча він раніше висловлював занепокоєння, що санкції завадять мирній угоді.
- Російські збройні сили значно залежать від західних напівпровідникових технологій і суттєвого постраждали від санкцій США та Євросоюзу.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.