Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який містить допомогу Україні

Джерело: посол України у США Оксана Маркарова та CNN

Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тепер на законопроєкт очікує повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

Маркарова зазначила, що голосування щодо всього законопроєкту, як і було очікувано, провалилась.

“Саме тому ще до голосування за Великий пакет (Україна/Ізраїль/Тайвань/Міграційна реформа) комітет з асигнування опублікував текст документа “на заміну”, який передбачає виключно міжнародну допомогу Україні ( 60,06 мільярдів доларів США) Ізраїлю та Тайваню”, – наголосила посол України.

Вона додала, що Сенат підтримав процедурне рішення щодо перегляду рішення з голосування, яке потрібне для винесення на голосування питання щодо припинення дебатів і розгляд по суті “чистого” законопроєкту про міжнародну допомогу США без міграційної реформи. Для цього потрібно буде 60 голосів.

Голосування про припинення дебатів щодо законопроєкту про міжнародну допомогу США відбудеться 8 лютого о 12:00 за Вашингтоном (19:00 за Києвом).

Додамо, що після провального голосування Сенату президент США Джо Байден розкритикував республіканців. За його словами, він ніколи не думав, що побачить щось подібне на Капітолійському пагорбі.

Окрім цього Байден розкритикував Дональда Трампа, звинувативши його у тому, що він дзвонив республіканцям та погрожував розправою, якщо вони підтримають законопроєкт.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Дональд Трамп-молодший став найвпливовішим членом родини Трампів у той час, коли обраний 47-м президентом США Дональд Трамп формує найбільш суперечливий Кабінет міністрів у сучасній історії країни. Про це повідомили шість джерел, наголошуючи на тому, що саме молодший просуває відданих, але менш досвідчених кандидатів замість більш кваліфікованих претендентів на ключові посади в адміністрації.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.