Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який містить допомогу Україні

Джерело: посол України у США Оксана Маркарова та CNN

Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тепер на законопроєкт очікує повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

Маркарова зазначила, що голосування щодо всього законопроєкту, як і було очікувано, провалилась.

“Саме тому ще до голосування за Великий пакет (Україна/Ізраїль/Тайвань/Міграційна реформа) комітет з асигнування опублікував текст документа “на заміну”, який передбачає виключно міжнародну допомогу Україні ( 60,06 мільярдів доларів США) Ізраїлю та Тайваню”, – наголосила посол України.

Вона додала, що Сенат підтримав процедурне рішення щодо перегляду рішення з голосування, яке потрібне для винесення на голосування питання щодо припинення дебатів і розгляд по суті “чистого” законопроєкту про міжнародну допомогу США без міграційної реформи. Для цього потрібно буде 60 голосів.

Голосування про припинення дебатів щодо законопроєкту про міжнародну допомогу США відбудеться 8 лютого о 12:00 за Вашингтоном (19:00 за Києвом).

Додамо, що після провального голосування Сенату президент США Джо Байден розкритикував республіканців. За його словами, він ніколи не думав, що побачить щось подібне на Капітолійському пагорбі.

Окрім цього Байден розкритикував Дональда Трампа, звинувативши його у тому, що він дзвонив республіканцям та погрожував розправою, якщо вони підтримають законопроєкт.

У США понад 100 президентів університетів, коледжів та наукових товариств у вівторок, 22 квітня опублікували спільну заяву, в якій виступили проти політики адміністрації Трампа щодо вищої освіти. Вони зібралися разом, аби висловити свою позицію після того, як Гарвард заявив про загрозу його незалежності з боку уряду.

Російські окупаційні війська масовано атакували безпілотниками Харків. У місті серія вибухів, є влучання та постраждалі.

Російські окупанти атакували дронами одну з лікарень у Херсоні.

Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро повідомив, що Європа попередила США, які питання потенційної мирної угоди між Україною та РФ вони не обговорюватимуть.

Японія вперше за чверть століття імпортувала рис з Південної Кореї, намагаючись розв’язати проблему стрімкого зростання цін і невдоволення споживачів.