Сенат США ухвалив «великий і прекрасний» законопроєкт Трампа
Джерело: CNN
1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.
Втім, зауважується, що Сенат “ледве” підтримав законопроєкт, позаяк голоси розділилися порівну. Тож для ухвалення документа у верхній палаті знадобилася участь віцепрезидента США Джей Ді Венса.
Документ у 940 сторінок під назвою “One Big Beautiful Bill Act” передбачає продовження податкових пільг на трильйони доларів.
Зокрема законопроєкт передбачає скасування податків на чайові та понаднормові, а також відсотки за кредитами на купівлю автомобілів у США.
Окремо документ виділяє імміграційній та митній службі 45 мільярдів доларів на утримання мігрантів, 14 мільярдів доларів на депортацію і ще мільярд доларів на додаткових 10 тисяч агентів до 2029 року. Окрім того, більш як 50 мільярдів доларів скерують на зведення укріплень на кордоні.
Водночас аби компенсувати витрати, закон передбачає скорочення на 1 трильйон доларів програми Medicaid, федеральної програми медичного страхування для людей з низьким рівнем доходу та осіб з інвалідністю.
Також закон скоротить SNAP, Програму додаткової допомоги у сфері харчування для боротьби з голодом, відому як продовольчі талони.
Як зазначає WP, боротьба за прийняття законопроєкту розділила республіканців, оскільки одні наполягали на більшому скороченні витрат, тоді як решта виступали проти скорочення Medicaid та інших програм.
Троє республіканців проголосували проти: сенатори Ренд Пол (Кентуккі), Том Тілліс (Північна Кароліна) та Сьюзен Коллінз (Мен).
Частина сенаторів вважає, що скорочення Medicaid, талонів на їжу та інвестицій у “зелену енергетику” заходять надто далеко. За підрахунками Бюджетного управління Конгресу (CBO), до 2034 року кількість американців без медстрахування зросте на 11,8 млн.
Також за версією законопроєкту, схваленою Палатою представників, найзаможніші американці отримають податкову знижку приблизно $12 тис., тоді як бідні – втратять у середньому $1600.
Ілон Маск розкритикував законопроєкт, назвавши його “абсолютно божевільним і руйнівним”.
Документ передбачає поєднання скорочення податків і посилення імміграційного контролю. Раніше у розмові з CBS Маск назвав його “законопроєктом про величезні витрати”, який збільшує федеральний дефіцит і “підриває роботу” створеного ним Департаменту з питань ефективності уряду.
За даними позапартійного Бюджетного управління Конгресу, проєкт закону збільшить борг федерального уряду приблизно на 3,8 трильйона доларів протягом наступного десятиліття.
- Конгресвумен від Республіканської партії Марджорі Тейлор Грін зізналась що не читала законопроєкт президента США перед голосуванням, бо якби прочитала – голосувала б проти нього.
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.
Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.
1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.