Сенат США відклав канікули: спробує ще раз проголосувати законопроєкт про допомогу Україні
Джерело: С-SPAN
14 грудня лідер більшості в Сенаті Чак Шумер повідомив, що наступного тижня відбудеться голосування щодо запиту на додаткову військову допомогу для України, Ізраїлю, Тайваню, а також стосовно безпеки кордонів.
Так, Сенат повернеться 18 грудня, що дасть учасникам переговорів від Сенату та Білого дому час для роботи протягом вихідних, аби спробувати досягти рамкової угоди до святкових канікул.
Голосування відбудеться наступного тижня, — заявив Шумер.
Своєю чергою, представник республіканців Джон Тун зауважив про прогрес у переговорах.
Наразі ми досягаємо прогресу, Білий дім залучений, і це добре.
Стало відомо, що частина конгресменів США вирішили залишитися у Вашингтоні після 14 грудня, аби надалі працювати над питанням про додаткове фінансування для України та безпеку кордонів США. Деякі конгресмени вважають, що це важливіше нині, аніж канікули.
12 грудня Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами США, де розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні. Глава держави розповів про важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Зокрема, президент відповів на запитання сенаторів.
Чак Шумер заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з законодавцями на Капітолійському пагорбі була “дуже потужною”.
Водночас спікер Палати представників Майк Джонсон зазначив, що у нього була “хороша” зустріч із президентом України, одначе, він досі залишається твердим у своїй позиції стосовно того, що США необхідно спочатку зайнятися проблемою кордону, перш ніж просуватися з законопроєктом про допомогу.
Раніше президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.
- Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
- Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
- 11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США та зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном й головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном у Національному університеті оборони США.
- Більшість сенаторів США підтримали проєкт закону про оборонну політику з рекордною сумою у 886 мільярдів доларів. У законопроєкті, зокрема, передбачено допомогу Україні на 300 000 000 доларів.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.