Сенатор США Ліндсі Грем закликав Україну швидше ухвалити мобілізаційний законопроєкт
Джерело: The Washington Post
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, під час візиту до Києва 18 березня, закликав українських законодавців швидше ухвалити законопроєкт про мобілізацію.
На думку Грема, через нестачу живої сили та боєприпасів, у новому законопроєкті необхідно дозволити мобілізацію чоловіків молодше 25 років.
“Я сподіваюсь що ті, хто має право служити в українській армії, приєднаються. Я не можу повірити, що це (мобілізація до лав ЗСУ) відбувається у 27 років. Ви боретесь за своє життя, тому вам потрібно служити не у 25 чи 27”, – сказав американський сенатор.
Сенатор закликав до негайних законодавчих дій навіть попри те, що США досі не можуть ухвалити допомогу Україні.
“Незалежно від того, що ми робимо – ви повинні боротись. Незалежно від того, що ми робимо – ви боретесь за себе”, – сказав він.
Під час зустрічі з президентом Україн Володимиром Зеленським, Грем – який у лютому не підтримав надання Україні 60 млрд доларів – не зміг надати жодних гарантій щодо пакета допомоги. Водночас він заявив журналістам, що “оптимістичніший, ніж будь-коли, щодо того, що щось буде швидше”.
Він додав, що підтримує позицію кандидата на пост президента США Дональда Трампа щодо надання допомоги Україні у вигляді позик.
“Я був дуже прямим із президентом Зеленським. Ви можете очікувати, що я завжди буду поруч із вами, але для мене несправедливо просити вас та інших союзників: поверніть нам гроші, якщо зможете. Я думаю, що ідея позики буде досить популярною не лише серед республіканців, а й серед демократів”, — сказав Грем.
Під час пресконференції Грем також розкритикував США за повільні поставки ракет ATACMS, які “мали бути тут ще вчора”. Він висловив сподівання, що вже незабаром Україна отримає ці ракети та “зруйнує клятий міст, який з’єдную Крим з Росією”.
- Новий законопроєкт про мобілізацію, який мають винести на голосування в парламенті 31 березня, має на меті оновити законодавчу базу країни напередодні ймовірної хвилі призову цього року, під час якої можуть мобілізувати до 500 000 осіб. За оцінками, зараз на полі бою розгорнуто близько 330 000 військових.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
Турецький суд ухвалив рішення залишити під вартою лідера ультраправої партії “Перемоги” Уміта Оздага до судового засідання. Справа стосується обвинувачення у розпалюванні суспільної ненависті. Політика затримали після його коментарів, в яких він заявив, що “навіть хрестові походи не завдали Туреччині такої шкоди, як Ердоган”.
Неповнолітньому підозрюваному у побитті, катуванні та вимаганні грошей у 12-річної дівчини у Білій Церкві обрали запобіжний захід.
Служба безпеки України викрила схему обходу санкцій, через яку українське хімічне підприємство в Черкасах постачало продукцію до Росії. З 2022 по 2024 рік було нелегально переправлено продукцію на суму 1,8 мільйона доларів США.
Французькі слідчі судді видали ордер на арешт скинутого президента Сирії Башара Асада.
У Збройних силах України впроваджують електронну версію первинної медичної картки, яка замінить застарілу форму 100. Це рішення ухвалене наказом Міністерства оборони № 879.