Що передбачає скасування статусу «‎обмежено придатний»: роз’яснення від МОУ

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони України пояснили, що передбачає скасування статусу “обмежено придатний” відповідно до закону № 3621-IX.

Відтак, 3 квітня опубліковано підписаний президентом Володимиром Зеленським закон № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу “‎обмежено придатний”.

Закон набуде чинності 4 травня. Громадяни, які наразі мають статус “обмежено придатний”, повинні повторно пройти ВЛК протягом 9 місяців, тобто до 4 лютого 2025 року.

Отже, що чекає на військових та військовозобовʼязаних, які мають цей статус?

  • Скасування статусу “обмежено придатний” не означає автоматичного переходу до іншого статусу (придатний/непридатний);
  • Закон набирає чинності через місяць після опублікування, а саме 04.05.2024;
  • Громадяни, які визнані “обмежено придатними”, мають повторно пройти ВЛК протягом 9 місяців після набрання чинності законом. Тобто до 4.02.2025.
  • Після набрання законом чинності уряд має 3 місяці на прийняття відповідних нормативно-правових актів, які визначають оновлений перелік захворювань для визначення придатності/непридатності до військової служби.

Після повторного огляду військові, яких визнано непридатними, — будуть звільнені з військової служби, а визнані придатними — продовжать службу.

Військовозобов’язані, визнані непридатними, виключатимуться з військового обліку, а визнані придатними — можуть проходити службу.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.