Шмигаль озвучив ключові запити України на зустрічі «Рамштайн»

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння.

Насамперед, за словами глави Міноборони, запит стосується закупівлі американської зброї для України. Він зазначив, що системи ППО Patriot та ракети-перехоплювачі до них є критично важливими для захисту наших міст.

Також важливо продовжувати фінансову підтримку.

Україні потрібно $6 млрд, щоб закрити цьогорічний дефіцит закупівель. Це дозволить нам створити більше FPV-дронів, більше дронів-перехоплювачів для протидії “шахедам” та додаткову далекобійну зброю, – пояснив Шмигаль.

Окрім того, міністр оборони додав, що Україна розраховує на незмінну підтримку у 2026 році. Він наголосив, що кредити SAFE – критично важливе джерело фінансування на наступний рік, і закликав забезпечити включення України до цієї програми.

Водночас продовжимо розвивати ініціативу “Будуємо з Україною” для локалізації українських компаній у країнах-партнерів, а також будемо надалі розширювати спільні оборонно-промислові проєкти.

Окремо він наголосив на необхідності продовжувати тиск на РФ і бити санкціями по її економіці.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Формат названо на честь авіабази США “Рамштайн” у Німеччині, де відбулася перша зустріч у квітні 2022 року. Зазвичай, у засіданнях беруть участь міністри оборони країн-учасниць. Точна кількість країн, що беруть участь у зустрічах, може змінюватися з часом. Зазвичай, це кілька десятків країн, включаючи як членів НАТО, так і нейтральні країни.

Варто зауважити, що не всі країни-учасниці надають військову допомогу. Деякі держави надають гуманітарну допомогу чи підтримують Україну політично.

  • У Міноборони розповіли, як різні країни допомагають українському війську.
  • 4 червня під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запевнив у подальшій підтримці України з боку західних партнерів, зокрема у зміцненні системи протиповітряної оборони.
  • Повітряні сили України розповіли про підрозділ, котрий нині працює із зенітним ракетним комплексом Patriot, забезпечуючи захист Києва та області від російських балістичних ракет.

Надвечір 21 липня уу ДСНС поінформували про ліквідацію пожеж, що виникли внаслідок російських атак: двоє людей загинули, ще 15 постраждали.

У Головному управлінні розвідки МО опублікували відео з результатом роботи наземних дронів на Торецькому та Покровському напрямках.

Сапери ДСНС ліквідували бойову частину збитої російської ракети Х-69 у Києві, що впала поруч із житловим будинком після масованої атаки росіян.

21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння. 

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.