Шольц відповів на заяву Трампа: «Небезпечно релятивізувати положення взаємооборони НАТО»
Джерело: Reuters
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що будь-яка релятивізація положення про взаємну оборону НАТО є “небезпечною” та лише на користь Росії – після коментарів колишнього президента США Дональда Трампа, який поставив під сумнів ключове положення альянсу.
Трамп викликав обурення серед західних партнерів у вихідні після того, як припустив, що Сполучені Штати можуть не захистити союзників по НАТО, які витрачають недостатньо коштів на оборону від потенційного російського вторгнення.
Будь-яка релятивізація гарантії допомоги НАТО є безвідповідальною та небезпечною, – наголосив Шольц журналістам під час спільної пресконференції з прем’єром Польщі Дональдом Туском. – Це виключно в інтересах Росії. Ніхто не повинен гратися чи торгувати безпекою Європи.
Канцлер ФРН додав, що зобов’язання НАТО про захист застосовується беззастережно: “всі за одного. Один за всіх”.
Окремо Шольц наголосив на спільності дій із Польщею, “особливо в той час, коли російський імперіалізм загрожує спільній безпеці Європи”.
Зауважимо, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань. У Білому домі вже назвали ці коментарі “жахливими та безглуздими”.
Своєю чергою, політична оглядачка Алісса Фара Гріффін заявила, що коментарі Трампа, мабуть, були “музикою для вух Путіна”.
Раніше Трамп висловив сумніви щодо допомоги Україні, котра захищається від повномасштабного вторгення РФ, а також щодо існування НАТО – міжнародного альянсу, який США зобов’язалися захищати за необхідністю.
- Президент Польщі Анджей Дуда прокоментував слова Дональда Трампа щодо завершення російсько-української війни.
- Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що колишній президент Дональд Трамп може бути саме тим, “що потрібно світові” прямо зараз, якщо він підтримає Україну.
- За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
- Згідно з опублікованим у середу, 10 січня, опитуванням Reuters/Ipsos, 35% американців проголосували б за чинного президента США Джо Байдена, такий самий відсоток тих, хто має намір проголосувати за його суперника-республіканця Дональда Трампа.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.