Швеція посилить контроль на кордоні після акцій зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

1 серпня в уряді Швеції заявили, що загрози для країни зросли після недавніх акцій зі спаленням Корану. Влада посилила прикордонний контроль, щоб надати поліції більше повноважень для зупинки та обшуку з метою ідентифікації осіб.

Новий закон, який набув чинності з початку серпня, надає поліції розширені повноваження щодо проведення перевірок на кордонах країни та навколо них, включаючи особисті обшуки, і дозволяє посилити електронний нагляд.

Прикордонний контроль є заходом, який дає нам умови для ідентифікації людей, які приїжджають до Швеції та можуть становити загрозу безпеці, — зазначив міністр юстиції Гуннар Строммер.

Минулими тижнями у Швеції та Данії відбулася низка протестів, під час яких копії Корану спалювали або пошкоджували, що викликало обурення в мусульманських країнах і вимоги до урядів Північних країн припинити акції.

31 липня відбулося ще більше акцій зі спаленням Корану, тож обидві країни заявили, що вивчають способи законодавчого обмеження таких дій у спробі деескалації напруженості.

Поліція безпеки Данії заявила в понеділок, що, як і в Швеції, в країні спостерігається підвищений ризик нападів внаслідок кризи.

У вівторок прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що ситуація “небезпечна”, “складна” і “використовується людьми, які хочуть завдати Швеції шкоди”, зокрема Росією, що може використати ситуацію на свою користь.

Це може бути зроблено для того, щоб запобігти вступу Швеції в НАТО, — пояснив Крістерссон.

Він наголосив, що важливо деескалувати ситуацію, і закликав населення використовувати свободу слова “відповідально та з повагою”.

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що працюватиме над тим, щоб заявка Швеції була схвалена, проте, також попередив, що цього не станеться, поки спалюють копії Корану.

Уряд Швеції також розглядає зміни, які могли б дозволити поліції заборонити публічне спалювання Корану, якщо це становить загрозу національній безпеці.

31 липня стало відомо, що у Данії шукатимуть можливість запобігти акціям зі спаленням Корану

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.