Швейцарія заморозила фінансові активи росіян на $8,8 млрд
Джерело: Reuters
Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.
За даними Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який контролює антиросійські санкції, вказана сума є попередньою оцінкою і може бути змінена.
Як пояснили у відомстві, важко назвати точну цифру через додавання або виключення нових людей зі списку санкцій, а також судових справ щодо заморожування або розблокування додаткових активів.
При цьому там уточнили, що більш точна цифра очікується до кінця другого кварталу наступного року, після того як швейцарські банки відзвітують перед урядом.
Зазначається, що збільшення заморожених активів пов’язане зі збільшенням на 300 осіб і 100 компаній та організацій, що потрапили в санкційний список за останній рік.
Серед іншого список також включає ймовірний прибуток від грошових депозитів, облігацій, акцій, а також нерухомості та автомобілів.
Примітно, що Берн також заблокував рух 7,4 млрд франків у валютних активах, що належать російському центральному банку.
Утім, в SECO відмовилися відповідати, чиї саме активи заморожено.
Однак, як зауважили в агентстві, заморожені активи становлять лише частину загального багатства, яким володіють росіяни у Швейцарії. Зокрема, за оцінками Швейцарської асоціації банкірів, фінустанови країни володіють 150 млрд франків.
Своєю чергою, президент Ален Берсе пообіцяв надати велику підтримку Україні під час візиту в країну минулого місяця і обговорив використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги у відновленні країни.
- Заморожені в Бельгії російські активи, які перебувають під санкціями, принесли майже 3 мільярди євро (3,2 мільярда доларів) прибутку, а країни Європейського Союзу продовжують обговорювати, як використати кошти.
- Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
- 12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні, завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.