Спека призвела до лісових пожеж на Балканах
Джерело: Euronews
Балканський регіон охопили лісові пожежі через потужну спекотну хвилю, яка зараз вирує у південно-східній Європі.
У Болгарії через спеку оголошено “червоний” код. Лісові пожежі спалахнули на значних територіях півдня та південного заходу країни.
Прем’єр-міністр Дімітар Главчев закликав населення до надзвичайної обережності. Він наголосив, що ситуація з пожежами перебуває під контролем. Болгарія також отримала запевнення про допомогу від Чехії та Румунії.
У Північній Македонії активно горять близько десяти лісових пожеж. Найбільша з них — на горі Серта в регіоні Неготіно, де полум’я охопило 700-800 гектарів соснового лісу, який досі не вдалося взяти під контроль.
Уряд звернувся до ЄС з проханням про допомогу, активувавши механізм цивільного захисту блоку. Пожежні літаки вже прибули з Туреччини, Чорногорії, Сербії та Словенії.
У Сербії спека призвела до пересихання солоного озера Русанда в північній провінції Воєводина, відомого своїми лікувальними грязями. Інститут громадського здоров’я оголосив про небезпечну ситуацію в 10 муніципалітетах, а 16 липня в Белграді було зафіксовано найспекотніший день за всю історію спостережень — 38,4°C.
Температура води в Адріатичному морі на кількох прибережних курортах Хорватії сягнула рекордних 29,5°C. Крім Північної Македонії, Албанія також бореться з лісовими пожежами цього тижня.
В інших частинах Європи також очікується сильна спека. В Італії температура може сягати 45°C, а високі температури вражають такі країни, як Греція, Франція, Іспанія, Польща та Україна.
За даними Reuters, цього тижня в більшості країн Балканського регіону очікується температура повітря близько 39 градусів за Цельсієм.
- Дитяча праця є важко вимірюваним ризиком, який зазвичай залишається прихованим у далеких мережах корпоративних ланцюгів постачання, і зміна клімату лише погіршує ситуацію.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
- За даними Агентства безпеки охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), зміна клімату, ймовірно, збільшить активність і поширення кліщів, що може призвести до зростання випадків хвороби Лайма.
- Кліматичні зміни по всьому світу становлять загрозу для людей, які страждають на астму та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.