Співробітник ФСБ РФ, який вдавав з себе жінку, завербував військового на Львівщині: деталі

Джерело: текст підозри та “Судовий репортер

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.

Як саме завербували чоловіка

23 листопада 2023 року співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв зв’язався з чоловіком в Telegram, використовуючи обліковий запис “Анна” та імʼя “@RuZkaya_deVochka”. Підозрюваний перебував у Львові і служив у військовій частині.

Йому запропонували фотографувати електропідстанції з різних боків. Він погодився і залучив до виконання завдання свою дружину, яка проживала у місті Сколе Стрийського району. Жінка на той час перебувала в уразливому стані через брак коштів на харчування та побутові потреби.

На рахунок військового російський агент перерахував 2 649 гривень для транспортних витрат і придбання вживаного телефону для фотофіксації. Поштою жінка отримала мобільний телефон і 700 гривень на транспорт.

Військовий надав їй координати критичних об’єктів інфраструктури, але в грудні жінка залишалася вдома і не виконала завдання.

1 січня 2024 року Лєбєдєв повторно передав список об’єктів критичної інфраструктури для фотографування, включаючи електропідстанцію та Львівську теплоелектроцентраль-1. Ще він надав інструкції щодо найкращих ракурсів для зйомки.

На рахунок військового надійшло ще 1 311 гривень на транспортні витрати для його дружини.

Що далі робила жінка

Жителька Львівщини, зрештою, усвідомила можливі негативні наслідки своїх дій і вирішила не виконувати завдання. 3 січня вона звернулася до поліції у Сколе і письмово заявила про зв’язок її чоловіка з представником іноземної держави та отримане завдання.

Виявилося, що мобілізований чоловік, з яким листувався Лєбєдєв, був неодноразово судимий. У жовтні 2021 року його умовно-достроково звільнили за грабіж, але у лютому 2023 року він знову був під вартою. У червні 2023 року його визнали винним у крадіжці з проникненням.

До того ж  у лютому 2024 року, тобто після подій з представником ФСБ РФ, його засудили до 7 років ув’язнення за ножове поранення, яке спричинило смерть потерпілого.

Після звернення дружини до поліції його камеру у “Львівській установі виконання покарань № 19” обшукали і вилучили мобільний телефон із матраца ліжка. З’ясувалося, що чоловік із червня 2022 року поширював в мережі “Одноклассники” дописи, які виправдовують військову агресію Росії.

Наприкінці травня цього року Галицький районний суд Львова призначив розгляд справи по суті за обвинуваченням цього чоловіка у державній зраді та поширенні матеріалів, які виправдовують військову агресію РФ.

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.

Армія Росії, ймовірно, скинула авіабомбу ОДАБ-1500 на дамбу в районі села Поповка, що в Бєлгородській області. Відповідне відео розповсюдили російські ТГ-канали.

США виключили дружину російського мільярдера Бориса Ротенберга — Каріну Ротенберг з санкційного списку (SDN). Попри те, що жінка перебувала під американськими обмеженнями з 2022 року, вона залишалася поза санкціями ЄС, хоча на неї оформлена значна частина західних активів російського мільярдера.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.