США можуть запровадити санкції проти Киргизстану за допомогу РФ – WP
Джерело: The Washington Post
Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
Як зауважили джерела видання, обмежувальні заходи можуть запровадити у липні. Про що саме мовиться не уточнюється, одначе, раніше застосовувалися санкції та включення компаній до чорного списку.
Після російського збройного вторгнення в Україну і санкцій, що послідували за ним, товарообіг між Росією і країнами Центральної Азії аномально зріс. Так, дані показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії стрімко зріс у 2022 році, підвищившись на 250% проти показника попереднього року, до повномасштабного вторгнення в Україну.
Джерела пояснюють, що через Киргизстан до Росії постачається заборонена продукція, зокрема безпілотники з Китаю.
Торгові документи також свідчать про високий рівень координації з закупівельними зусиллями Москви. Записи з початку цього року показують, що киргизькі компанії купували чутливу електроніку — включаючи спеціалізовані напівпровідники та підсилювачі напруги на сотні тисяч доларів — у китайських і південнокорейських компаній у лютому та березні. Згідно з документами, з Киргизстану до Росії за той самий період було експортовано майже однакову кількість таких же типів електроніки.
Російські фірми, які отримували товари, у більшості випадків були відомими постачальниками російської оборонної промисловості, зазначив високопосадовець США.
Очевидну хореографію транзакцій третіх сторін було розцінено як роботу російських спецслужб, які, за словами офіційних осіб США, тепер безпосередньо залучені разом із низкою військових спекулянтів до схем, спрямованих на обхід економічних санкцій.
Своєю чергою, у посольстві Киргизстану в США запевнили, що Бішкек суворо відданий боротьбі з незаконною торгівлею. Тоді як сплеск товарообігу з Росією пов’язали з “удосконаленням системи відстеження товарів, що перетинають кордони”. Одначе, визнали, що РФ — один з основних торгових партнерів Киргизстану.
- Раніше у WP повідомляли, що попри низку Західних санкцій РФ продовжує шукати способи та партнерів, які допомагатимуть їй обходити заборони на китайські БпЛА та німецьку електроніку.
- Японія планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти Росії.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки, дії якого сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
- Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.