США очікують від РФ переліку умов щодо припинення війни проти України – Рубіо
Джерело: PBS News
Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Штати очікують від Росії письмовий перелік умов припинення війни в Україні. На його думку, це допоможе розкрити справжні наміри Кремля.
Рубіо на слуханнях у Комітеті Сенату з питань асигнувань повідомив, що якщо умови РФ будуть реалістичними і з ними можна буде працювати – це одне. Але якщо умови будуть нереалістичними – “це буде показовим”.
“А що президент (Дональд Трама) вирішить зробити на той момент, я не можу говорити за нього”, – сказав держсекретар.
Він уточнив, що якщо умови будуть прийнятними – можна буде почати припинення вогню та подальші перемовини про мир.
Рубіо також наголосив, що США чітко дали зрозуміли уряду РФ, що Сенат має напоготові законопроєкт про жорсткі санкції, зокрема про 500% мита для країн, які купують російські енергоносії (нафта, газ, уран тощо).
Аби продемонструвати всю серйозність намірів, сенатор-республіканець Ліндсі Грем – автор законопроєкту – минулого тижня також прибув на перемовини до Туреччини.
Сенаторка Джин Шахін, яка порушила питання санкцій, також розкритикувала Держдеп за припинення певних форм допомоги Україні.
“Сьогодні вранці, коли ми говорили про продовження допомоги Україні, ви сказали, що нічого не було зроблено для скорочення цієї допомоги. Але ви скоротили енергетичну допомогу, необхідну для ремонту електромережі після ракетних атак та забезпечення електропостачання. Я відвідала деякі з цих електромереж. Тож я знаю, наскільки вони критично важливі”, – сказала вона.
Шахін також послалася на рішення Держдепу скоротити фінансування документування та перевірки російських воєнних злочинів і припинити “безоплатну співпрацю з міжнародними органами, які відстежують викрадених українських дітей”.
“Знову ж таки, якщо ми хочемо побачити динамічні зміни в цих переговорах, розпочати легітимні мирні переговори, тоді нам потрібно посилити тиск на Росію. І досі адміністрація не бажає цього робити”, – сказала вона.
Рубіо не став коментувати заяву Шахін щодо допомоги Україні. Водночас він не погодився з її словами, що Білий дім не тисне на Росію, посилаючись на дипломатичні зусилля Штатів, аби змусити РФ сісти за стіл перемовин.
Сенаторка натомість нагадала, що Трамп запросив на перемовини до Туреччини президентів України та Росії, але прибув туди лише глава Української держави Володимир Зеленський.
“Отже, президент був готовий їхати, а Володимир Путін — ні. Це, на мою думку, означає, що хоча президент, можливо, і готовий вести переговори та сидіти за столом переговорів, Володимир Путін цього не робить, бо вважає, що в інтересах Росії вести цю війну якомога довше. Поки ми не змінимо динаміку, він продовжуватиме це робити”, — сказала вона.
Держсекретар частково погодився з Шахін, але наголосив, що Трамп прагне використати всі можливості, аби почались мирні перемовини.
Сенатор Грем додав, що якщо найближчим часом не буде досягнуто прогресу, у Сенаті готові винести законопроєкт про санкції на голосування.
“Якщо наступні кілька днів будуть такими ж, як останні кілька місяців, тоді ви можете просто розраховувати на те, що ми рухатимемося далі, бо я вважаю, що наш обов’язок — спробувати допомогти світові покласти край цій війні”, — сказав він.
За словами Грема, за всією ситуацією спостерігає Китай, який, зважаючи на розвиток подій, вдаватиметься до дій щодо Тайваню.
“Те, як це закінчиться, я думаю, значною мірою визначить майбутнє Тайваню. І я хочу, щоб ця війна закінчилася так, щоб Сі подумав: “Ну, це не дуже добре склалося для Путіна””.
При цьому Грем наголосив, що не хоче принижувати Росію, але хоче переконатись, що завершення російсько-української війни буде таким, аби не розпочалась інша війна.
“Афганістан був катастрофою. Якщо ми не зробимо цього правильно в Україні, і світ зрозуміє, що Путіну це зійшло з рук, це буде ще гірше. Це буде гірше, ніж Афганістан”.
- Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
- Президент США Дональд Трамп зайняв нову позицію щодо війни РФ проти України – не моя проблема. Свідченням цього є його небажання доєднатись до Європи у санкційних зусиллях та, ймовірно, намагання укласти угоди з РФ.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.