США планують викупити у Тайваню сотні списаних ЗРК «Hawk» для України, — Taiwan News

Джерело: Taiwan News

США планують викупити списані ракети у Тайваню і нададуть їх Україні в рамках пакета військової допомоги.

Газета China Times у п’ятницю, 14 липня, цитувала неназване джерело, яке повідомило, що ракети Phase III MIM-23 Hawk, зняті з експлуатації в червні, будуть продані США.

Було вирішено, що після закупівлі США ракети будуть відправлені українській армії для боротьби з російськими окупантами.

Іспанія також почала надсилати Україні ракети Hawk у жовтні 2022 року.

За даними військово-повітряних сил Тайваню, ракети Hawk використовувалися в 41 бойовому навчанні з 1965 по 2017 роки, успішно вражаючи цілі трохи більше ніж у 90% випадків. Вироблена в США зброя призначена для знищення літаків противника та перехоплення ракет і використовується багатьма іншими країнами, включаючи Сінгапур і Японію.

Тайвань замінить списану зброю ракетою Sky Bow III (TK-3) місцевої розробки.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.