США просять не робити висновків щодо контрнаступу ЗСУ до його закінчення

Джерело: брифінг речника Пентагону Патріка Райдера

У Пентагоні закликали не робити передчасних висновків щодо українського контрнаступу, допоки він не досягне свого фіналу.

Райдер зауважив, що контрнаступ триває, і ЗСУ ще мають що показати. За словами речника, обидві сторони ведуть бої на фронті, проте Україна “здійснює певний рух вперед”.

“Ми з самого початку говорили, що це буде дуже важка операція і важка боротьба для них. Це марафон, а не спринт. Тож не повинно бути жодних ілюзій щодо цього факту”, – заявив Патрік Райдер.

Пентагон наголосив, що на Україну покладено велику відповідальність, адже якщо ЗСУ не досягнуть успіху, це матиме наслідки для всієї Європи, а, можливо, і для всього світу.

“Кожен, хто вивчає історію, знає, що битву не закінчено, поки вона не завершиться. Тож я не збираюся підбивати підсумки в середині бою. Знову-таки це було б недоречно. Що ми збираємося зробити, це продовжувати підтримувати їх стільки, скільки потрібно”, – сказав Райдер.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.