США внесли до Фонду підтримки енергетики України 23 мільйони євро

Джерело: Міненерго

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали Угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.

У Міненерго наголосили, що це – перший внесок американського уряду до Фонду, створеного за ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

“Фонд підтримки енергетики України – ефективний механізм для здійснення закупівель обладнання, необхідного українським енергетичним компаніям для відновлення і ремонтів інфраструктури після ворожих атак. Ми дякуємо американським партнерам за цей внесок, який дозволить зміцнити енергетичну безпеку нашої держави”, – наголосив Галущенко.

Таким чином, загальна сума, внесена спонсорами до Фонду, сягнула понад 329 000 000 євро. З цієї кількості близько 192 000 000 євро надали 15 спонсорів державного та приватного секторів різних держав. Решта суми – анонсовані та формалізовані внески, які очікуються на рахунку Фонду найближчим часом.

Кошти з Фонду використовують для закупівлі обладнання, необхідного для відновлення енергетичних компаній.

Зокрема, у період з 1 січня по 27 листопада 2023 року в межах Фонду укладено 132 угоди про закупівлю енергетичного обладнання, палива та матеріалів на загальну суму в майже 100 000 000 євро.

Фонд підтримки енергетики України був створений навесні 2022 року, він дає можливість урядам, міжнародним фінансовим організаціям, а також приватним донорам надавати суттєву підтримку українському енергетичному сектору.

Міністерство енергетики США підготувало список із 8 500 працівників, яких можуть звільнити відповідно до ініціативи Департаменту ефективності уряду США (DOGE), очолюваного Ілоном Маском, свідчить відповідний документ у розпорядженні Associated Press.

Єдині діти у родині демонструють вищий рівень інтелекту, кращу пам’ять, ментальне здоров’я та креативність у порівнянні з тими, хто зростав з братами чи сестрами — про це свідчать результати нового наукового дослідження.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі висловив стурбованість через те, що Ізраїль затримав і депортував двох британських парламентарів, відмовивши їм у в’їзді до країни.

Руйнівний землетрус у М’янмі забрав життя 3471 особи. Поранень зазнала 4671 особа, водночас 214 осіб досі вважаються зниклими безвісти.

Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.