США, Японія, Австралія та Філіппіни проведуть навчання в Південнокитайському морі

Джерело: Reuters

Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін заявили, що 7 квітня проведуть “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.

Речник міністерства оборони Філіппін Арсеніо Андолонг повідомив, що одноденні морські навчання включатимуть комунікаційні дії та маневри вахтового офіцера у виключній економічній зоні (EEZ) Маніли в Південнокитайському морі.

Він додав, що прибережний бойовий корабель USS Mobile, австралійський фрегат HMAS Warramunga і японський есмінець JS Akebono приєднаються до двох філіппінських військових кораблів.

“Вони будуть йти з півдня на північ, охоплюючи кордон західного та північного командування”, – сказав Андолонг.

Діяльність посилить оперативну сумісність доктрин, тактики, техніки та процедур збройних сил країн, йдеться у спільній заяві.

Морська діяльність відбувається за кілька днів до саміту між лідерами Японії, США та Філіппін, який включатиме обговорення нещодавніх інцидентів у Південнокитайському морі.

Минулого місяця між Філіппінами та Китаєм було кілька зіткнень в морі.

Китай заявляє про суверенітет майже над усім Південнокитайським морем, що обурило сусідні країни. Бруней, Малайзія, Тайвань і В’єтнам мають конкуруючі претензії на суверенітет над частинами Південнокитайського моря.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.