США, Японія, Австралія та Філіппіни проведуть навчання в Південнокитайському морі

Джерело: Reuters

Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін заявили, що 7 квітня проведуть “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.

Речник міністерства оборони Філіппін Арсеніо Андолонг повідомив, що одноденні морські навчання включатимуть комунікаційні дії та маневри вахтового офіцера у виключній економічній зоні (EEZ) Маніли в Південнокитайському морі.

Він додав, що прибережний бойовий корабель USS Mobile, австралійський фрегат HMAS Warramunga і японський есмінець JS Akebono приєднаються до двох філіппінських військових кораблів.

“Вони будуть йти з півдня на північ, охоплюючи кордон західного та північного командування”, – сказав Андолонг.

Діяльність посилить оперативну сумісність доктрин, тактики, техніки та процедур збройних сил країн, йдеться у спільній заяві.

Морська діяльність відбувається за кілька днів до саміту між лідерами Японії, США та Філіппін, який включатиме обговорення нещодавніх інцидентів у Південнокитайському морі.

Минулого місяця між Філіппінами та Китаєм було кілька зіткнень в морі.

Китай заявляє про суверенітет майже над усім Південнокитайським морем, що обурило сусідні країни. Бруней, Малайзія, Тайвань і В’єтнам мають конкуруючі претензії на суверенітет над частинами Південнокитайського моря.

Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.