США, Японія, Австралія та Філіппіни проведуть навчання в Південнокитайському морі
Джерело: Reuters
Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін заявили, що 7 квітня проведуть “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
Речник міністерства оборони Філіппін Арсеніо Андолонг повідомив, що одноденні морські навчання включатимуть комунікаційні дії та маневри вахтового офіцера у виключній економічній зоні (EEZ) Маніли в Південнокитайському морі.
Він додав, що прибережний бойовий корабель USS Mobile, австралійський фрегат HMAS Warramunga і японський есмінець JS Akebono приєднаються до двох філіппінських військових кораблів.
“Вони будуть йти з півдня на північ, охоплюючи кордон західного та північного командування”, – сказав Андолонг.
Діяльність посилить оперативну сумісність доктрин, тактики, техніки та процедур збройних сил країн, йдеться у спільній заяві.
Морська діяльність відбувається за кілька днів до саміту між лідерами Японії, США та Філіппін, який включатиме обговорення нещодавніх інцидентів у Південнокитайському морі.
Минулого місяця між Філіппінами та Китаєм було кілька зіткнень в морі.
Китай заявляє про суверенітет майже над усім Південнокитайським морем, що обурило сусідні країни. Бруней, Малайзія, Тайвань і В’єтнам мають конкуруючі претензії на суверенітет над частинами Південнокитайського моря.
- Збройні сили Сполучених Штатів розпочали двотижневі багатосторонні навчання з філіппінськими союзниками та численними міжнародними партнерами на тлі зростання напруженості між Філіппінами та Китаєм через територіальні суперечки в Південнокитайському морі.
- Війська Південної Кореї та США провели спільні навчання з бойовими стрільбами поблизу кордону з Північною Кореєю із застосуванням важкого озброєння на тлі ескалації напруженості на Корейському півострові.
- 25 лютого у Польщі розпочалися масштабні військові навчання Dragon-24 за участю країн НАТО. До них долучаться близько 20 тисяч військовослужбовців, також залучать 3500 одиниць військової техніки з 10 країн Північноатлантичного альянсу.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.