США, Японія та Південна Корея уклали меморандум про співпрацю у сфері безпеки
Джерело: Yonhap
28 липня міністри оборони США, Японії та Південної Кореї підписали в Токіо угоду про тристоронню співпрацю у сфері безпеки.
Глава Пентагону Ллойд Остін, міністр оборони Японії Мінору Кіхара та міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік підписали меморандум, який має на меті поглиблення співпраці у відповідь на ядерні та ракетні загрози з боку Північної Кореї та її зближення з РФ.
Угода передбачає постійне тристороннє співробітництво у сфері безпеки, встановлює напрямки і принципи для політичних консультацій на високому рівні, обміну інформацією та проведення спільних навчань.
Три країни мають намір посилити співпрацю для забезпечення ефективного обміну даними про північнокорейські ракети в режимі реального часу та проводити регулярні спільні навчання, включаючи багатонаціональні навчання Freedom Edge.
Очікується, що наступна зустріч глав оборонних відомств трьох країн відбудеться в Сеулі наступного року.
Зауважимо, раніше Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.
27 червня розпочалися широкомасштабні військові навчання Freedom Edge із залученням військово-морських есмінців, винищувачів і атомного американського авіаносця “Теодор Рузвельт”, спрямовані на посилення захисту від “ракет, підводних човнів і повітряних атак”.
Водночас у заяві МЗС КНДР наголосили, що “Пхеньян не ігноруватиме зміцнення військового блоку на чолі зі США та їхніми союзниками і захистить регіональний мир агресивною відповіддю”.
У відомстві також заявили, що Вашингтон продовжує свої зусилля з “приєднання Південної Кореї та Японії до Організації Північноатлантичного договору”, додавши, що намір Південної Кореї постачати зброю Україні є одним із “прикладів цих зусиль”.
Своєю чергою, Міністерство оборони Сеула заявило, що навчання Freedom Edge були відповіддю на ядерну та ракетну програму Північної Кореї.
Нещодавно Південна Корея оголосила, що перегляне можливість надання зброї Україні на знак протесту проти договору про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Росії Володимиром Путіним.
Нагадаємо, що Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.
Згодом МЗС Південної Кореї викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю.
Раніше Південна Корея та США звинуватили Північну Корею у постачанні Росії озброєння для війни проти України. Зокрема експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.
Північна Корея вже давно засуджує спільні навчання Сполучених Штатів і Південної Кореї як репетицію вторгнення та доказ ворожої політики Вашингтона та Сеула.
Минулого року США, Південна Корея та Японія провели спільні військово-морські навчання протиракетної оборони.
- Військові Південної Кореї 26 червня повідомили, що, ймовірно, гіперзвукова ракета, запущена Північною Кореєю, вибухнула під час польоту.
- У липні Росія відновить пряме пасажирське залізничне сполучення з Північною Кореєю після чотирирічної перерви через пандемію COVID-19.
- Новий оборонний договір між Росією та Північною Кореєю вказує про зміцнення зв’язків між авторитарними державами. Президент Росії Володимир Путін підписав угоду з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином про взаємну оборону.
- Відповідно до повного тексту договору, який підписали Володимир Путін і Кім Чен Ин, Північна Корея та Росія погодилися надати негайну військову допомогу в разі вторгнення чи збройної агресії.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.