США закупили в Індії нафтопродуктів із сировини РФ на 1,3 млрд доларів — ЗМІ

За період з грудня 2022 року до кінця 2023 року США придбали нафтопродукти вартістю $1,3 млрд в Індії, що виготовлені з російської нафти, як свідчать відповідні документи, підписані під час конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо.

Минулого року Росія заробила рекордних $37 млрд від продажу сирої нафти до Індії. Частину цієї нафти переробляють на нафтопродукти на заводах на західному узбережжі Індії, після чого їх експортують до США та інших країн, які ввели санкції проти російської нафти.

Згідно з аналізом Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря, країни, що також запровадили санкції проти Росії, за 2023 рік  імпортували на $9,1 млрд нафтопродуктів з російської нафти, що на 44% більше, ніж у 2022 році.

У той час, як Кремль збагачується завдяки процесу перероблювання та експорту, один з нафтопереробних заводів у Індії, який приймає російську нафту, керується компанією Nayara Energy, в якій 49,1% належить російському державному гіганту “Роснефть”.

США імпортували у 2023 році нафтопродуктів на $63 млн, перероблених на одному з цих заводів. Приблизно половина сирої нафти, яку використовує завод, є російською.

За звітом Центру, експорт з цього заводу приносить значні податкові надходження для Кремля через оподаткування експортованої російської сирої нафти.

Відтак доходи Росії у 2023 році становили рекордні $320 млрд, і вони можуть й надалі зростати завдяки закупівлям нафти Індією. CNN зауважує, що, на думку аналітиків, це приблизно третина грошей РФ, витрачена на війну в Україні торік, а Москва планує виділити ще більше коштів на фінансування війни у 2024 році.

Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.

Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…

23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.