Стрічка «20 днів у Маріуполі» увійшла до шортлиста премії «Оскар»
Джерело: Американська кіноакадемія
До оприлюднення номінантів на 96-у церемонію “Оскар” залишився місяць. Фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” відзначили серед претендентів одразу у двох категоріях.
Академія оголосила шортлисти в десяти категоріях: документальний фільм, короткометражний документальний фільм, міжнародний фільм, макіяж і зачіска, музика (оригінальна партитура), музика (оригінальна пісня), короткометражний анімаційний фільм, короткометражний фільм у прямому ефірі, звукові та візуальні ефекти.
Водночас стрічка “20 днів у Маріуполі” потрапила у дві: “Найкращий документальний фільм” та “Найкращий міжнародний фільм”.
15 фільмів будуть претендувати на 96-у церемонію вручення премії “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”. У цій категорії розглянули 167 стрічок.
Серед претендентів:
- American Symphony
- Apolonia, Apolonia
- Beyond Utopia
- Bobi Wine: The People’s President
- Desperate Souls, Dark City and the Legend of Midnight Cowboy
- The Eternal Memory
- Four Daughters
- Going to Mars: The Nikki Giovanni Project
- In the Rearview
- Stamped from the Beginning
- Still: A Michael J. Fox Movie
- A Still Small Voice
- 32 Sounds
- To Kill a Tiger
- 20 Days in Mariupol
Також 15 фільмів пройдуть до наступного раунду голосування в категорії “Найкращий міжнародний фільм”, у ній змагалися фільми з 88 країн і регіонів.
Серед претендентів:
- Armenia, Amerikatsi
- Bhutan, The Monk and the Gun
- Denmark, The Promised Land
- Finland, Fallen Leaves
- France, The Taste of Things
- Germany, The Teachers’ Lounge
- Iceland, Godland
- Italy, Io Capitano
- Japan, Perfect Days
- Mexico, Totem
- Morocco, The Mother of All Lies
- Spain, Society of the Snow
- Tunisia, Four Daughters
- Ukraine, 20 Days in Mariupol
- United Kingdom, The Zone of Interest
Номінанти на 96-у премію «Оскар» будуть оголошені у вівторок, 23 січня 2024 року, а церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться в неділю, 10 березня 2024 року.
Фільм “20 днів у Маріуполі”, над яким спільно з українським журналістом та фотографом Мстиславом Черновим, працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, зображає початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.
- На американській стримінговій платформі Netflix дві українки стали героїнями документального серіалу “Серце нескорених” – парамедикиня Юлія Паєвська з позивним Тайра та її донька, Анна-Софія Пузанова. Серіал присвячено спортивним змаганням “Ігри нескорених”, де учасниками є військові та ветерани.
- 18 вересня документальний фільм голлівудського актора і режисера Шона Пенна про війну в Україні – “Суперсила”, вийшов в американський прокат у мережі Paramount+.
- У конкурсних програмах 39-го Варшавського міжнародного кінофестивалю показали три фільми, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
- На Міжнародному фестивалі незалежного кіно в Буенос-Айресі відбудеться показ українського фільму режисерки Марини Ер Горбач – “Клондайк”.
- Український історичний фільм “Довбуш” за два тижні заробив у прокаті 23 306 505 гривень касових зборів. На сьогодні кількість проданих квитків сягнула 163 456.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.