Суд Фінляндії відмовив Україні щодо екстрадиції лідера російського угруповання «Русич»

Джерело: Helsingin Sanomat

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

За даними України, 36-річний Петровський, відомий за позивним “Славян”, причетний до терористичних злочинів, скоєних 2014-2015 рр на території Донеччини та Луганщини.

Петровського затримали у Фінляндії у серпні 2023 року. Тоді влада України направила запит Фінляндії щодо екстрадиції Петровського.

Однією з причин відмови в екстрадиції до України стали неналежні умови утримання в українських в’язницях, мовиться у рішенні суді Фінляндії, оскільки раніше Європейський суд з прав людини визнав, що вони порушують 3 ст. Конвенції з прав людини.

На думку фінського суду, в Україні Петровському загрожує ставлення, яке принизить його гідність.

Угруповання “Русич” брало участь у війні на Донбасі протягом 2014-2015 років на боці росіян та сепаратистів.

Зокрема у вересні 2014 року найманці “Русич” розбили колону українського батальйону “Айдар” у Луганській області.

У 2004 році Ян Петровський (тоді йому було 16 років) разом з матір’ю переїхав до Норвегії. У 2016 Петровського депортували з Норвегії до Росії, де він змінив своє ім’я на Воїслав Торден.

До 2023 року дружина Петровського отримала дозвіл на навчання у Фінляндії і йому, як члену сім’ї, дозволили в’їзд до країни та дали посвідку на проживання.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.