Суд постановив конфіскувати 4,6 млн готівки та Škoda Kodiaq у посадовця МВС

Джерело: ЦПК

Колегія суддів ВАКС частково задовольнила позов САП і визнала необґрунтованими активи, які виявили у начальника сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Олександра Савченка. Якщо рішення підтвердять в апеляції, активи cтягнуть у дохід держави.

У травні 2024 року у помешканні та автівці, яким користується посадовець, виявили майже 5 млн грн готівки, походження якої викликає сумнів. Крім того, з’ясувалось, що син посадовця придбав за дорученням батька авто Škoda Kodiaq 2023 року випуску та вартістю понад 2 млн грн.

Втім, зауважується, що ані Савченко, ані особи, які начебто позичили йому кошти, не мали для цього достатньо законних доходів.

Тому судді ВАКС визнали активи необґрунтованими (4,6 млн грн і автомобіль) та постановили стягнути це майно в дохід держави. Водночас рішення можуть оскаржити до апеляції.

Додамо, що цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів посадовців порівняно з кримінальним процесом. Це антикорупційний інструмент, який запустили з подачі ЦПК.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

У ніч на 23 вересня російські війська атакували  Запоріжжя. Згідно з інформацією голови Запорізької ОВА Івана Федорова, поранення дістали п’ятеро осіб.

Таліби, котрі перебувають при владі в Афганістані, направили Москві письмову заявку керівника політичного крила забороненого в Росії терористичного руху “Талібан” Абдули Гані Барадара на участь у саміті БРІКС у Казані, який відбудеться у жовтні.

Над Балтійським морем 20 і 21 вересня виявили шість російських винищувачів без увімкнених транспондерів. Латвія підняла в небо літаки Eurofighter для їхнього супроводу.

Збитки внаслідок привласнення українського зерна складають понад 30 млрд грн, однак ця цифра не остаточна, заявив керівник Департаменту ОГ протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов.

Колегія суддів ВАКС частково задовольнила позов САП і визнала необґрунтованими активи, які виявили у начальника сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Олександра Савченка. Якщо рішення підтвердять в апеляції, активи cтягнуть у дохід держави.