Суд зобов’язав США надати «Радіо Свобода» фінансування до кінця фінансового року

Джерело: “Радіо Свобода”

Окружний суд округу Колумбія зобов’язав Агентство США з питань глобальних медіа (USAGM) виплатити “Радіо Свобода” кошти, які Конгрес виділяв на фінансування цього медіа.

Суддя Ройс Ламберт заявив у своєму рішенні що USAGM має виплатити “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” (RFE/RL) решту коштів, виділених Конгресом на 2025 фінансовий рік.

“Наскільки відомо Суду, це безпрецедентний випадок, коли агентство вимагає, щоб абсолютно нові умови регулювали його десятилітні робочі відносини з організацією-грантоотримувачем, а потім перестає реагувати, особливо коли агентство за законом зобов’язане надавати щорічні асигнування (виділені кошти – ред.) Конгресу цій конкретній організації”, – написав він.

У березні Агентство США з глобальних медіа зупинило фінансування RFE/RL, що було пов’язано з політикою президента Дональда Трампа щодо скорочення державних витрат. Наприкінці місяця USAGM скасувало це рішення, однак невдовзі розірвало контракти із двома супутниковими операторами — Astra і Eutelsat, які транслювали російськомовний телеканал “Настоящее Время”, що входить до структури RFE/RL. Через це з 15 квітня російська служба “Радіо Свобода” зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц.

Для продовження роботи до жовтня цього року RFE/RL було необхідно близько 77 мільйонів доларів.

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Районний суд міста Пщина (Польща) виніс вирок трьом лікарям у справі про смерть вагітної жінки, якій відмовили в аборті.

Окружний суд округу Колумбія зобов’язав Агентство США з питань глобальних медіа (USAGM) виплатити “Радіо Свобода” кошти, які Конгрес виділяв на фінансування цього медіа. 

Суд виніс вирок мешканці Києва, яка протягом двох років виготовляла та продавала дитячу порнографію, ґвалтуючи власну малолітню доньку. 

Дослідники стверджують, що ймовірність народження хлопчика чи дівчинки не рівна 50/50, адже насправді на майбутню стать дитини впливає низка факторів.

Україні вдалося повернути 11 українських дітей із тимчасово купованих територій та з Росії. Найменшій дитині – 10 років, найстаршій – 17 років.