Світовий банк надасть Україні $1,2 млрд для фінансування соціальних виплат

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Мінсоцполітики та Світовий банк підписали угоду, згідно з якою на фінансування соціальних виплат в Україні буде спрямовано 1,2 мільярда доларів.

4 грудня міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та директор Світового Банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банаджері підписали угоду щодо започаткування нового проєкту “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності (INSPIRE)”.

Мета проєкту – фінансування 29 видів соціальних виплат найбільш вразливим верствам населення України, а також підтримка реформ у сфері соціального захисту в Україні.

Міжнародні партнери продовжують системно підтримувати її видатки на соціальну сферу, та здійснення важливих реформ у цій царині. Проєкт INSPIRE фінансується за рахунок позики Світового банку у розмірі 1,2 млрд доларів США із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), що підтримується урядом Японії.

Кошти проєкту будуть спрямовані до загального фонду Держбюджету і забезпечать фінансування 29 соціальних виплат, які вже передбачено в державному бюджеті на 2023 і 2024 роки. У такий спосіб Світовий банк підтримує стійкість соціальних видатків, і дозволяє вчасно спрямовувати виплати тим громадянам, які їх потребують.

Крім того, проєкт спрямовано на реалізацію низки важливих реформ у сфері соціального захисту – передумовою отримання коштів є низка кроків щодо подальшої цифровізації системи соціальної підтримки; підвищення адресності виплат для внутрішньопереміщених осіб; запровадження механізму співфінансування окремих соціальних послуг з державного бюджету.

У відомстві зазначили, що разом, всі ці кроки мають на меті підвищення прозорості, ефективності, фокусування соціальних виплат на тих громадян, які найбільше їх потребують.

“Я щиро вдячна міжнародним партнерам, передусім уряду Японії та Світовому Банку, за ту підтримку, яка дозволяє Україні не просто долати виклики, а й робити  соціальну підтримку більш гнучкою і стійкою до викликів. Дієва система соціальної допомоги має важливе значення для підтримки та розвитку людського капіталу, в тому числі для повернення наших громадян з-за кордону”, – прокоментувала Оксана Жолнович.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.