Світовий банк надасть Україні $1,2 млрд для фінансування соціальних виплат
Джерело: Міністерство соціальної політики України
Мінсоцполітики та Світовий банк підписали угоду, згідно з якою на фінансування соціальних виплат в Україні буде спрямовано 1,2 мільярда доларів.
4 грудня міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та директор Світового Банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банаджері підписали угоду щодо започаткування нового проєкту “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності (INSPIRE)”.
Мета проєкту – фінансування 29 видів соціальних виплат найбільш вразливим верствам населення України, а також підтримка реформ у сфері соціального захисту в Україні.
Міжнародні партнери продовжують системно підтримувати її видатки на соціальну сферу, та здійснення важливих реформ у цій царині. Проєкт INSPIRE фінансується за рахунок позики Світового банку у розмірі 1,2 млрд доларів США із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), що підтримується урядом Японії.
Кошти проєкту будуть спрямовані до загального фонду Держбюджету і забезпечать фінансування 29 соціальних виплат, які вже передбачено в державному бюджеті на 2023 і 2024 роки. У такий спосіб Світовий банк підтримує стійкість соціальних видатків, і дозволяє вчасно спрямовувати виплати тим громадянам, які їх потребують.
Крім того, проєкт спрямовано на реалізацію низки важливих реформ у сфері соціального захисту – передумовою отримання коштів є низка кроків щодо подальшої цифровізації системи соціальної підтримки; підвищення адресності виплат для внутрішньопереміщених осіб; запровадження механізму співфінансування окремих соціальних послуг з державного бюджету.
У відомстві зазначили, що разом, всі ці кроки мають на меті підвищення прозорості, ефективності, фокусування соціальних виплат на тих громадян, які найбільше їх потребують.
“Я щиро вдячна міжнародним партнерам, передусім уряду Японії та Світовому Банку, за ту підтримку, яка дозволяє Україні не просто долати виклики, а й робити соціальну підтримку більш гнучкою і стійкою до викликів. Дієва система соціальної допомоги має важливе значення для підтримки та розвитку людського капіталу, в тому числі для повернення наших громадян з-за кордону”, – прокоментувала Оксана Жолнович.
- До державного бюджету України надійшло 1,5 мільярда доларів пільгового фінансування. Кошти позики надаються під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
- Світовий банк підтвердив відповідність системи Prozorro своїм правилам, затвердивши використання Prozorro для всіх проєктів, що фінансує в Україні.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає необґрунтованою різку критику канцлера ФРН Олафа Шольца з боку президента України Володимира Зеленського.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.