Сир і кошмари: нове дослідження пов’язує молочні продукти з поганим сном

Джерело: Health

Чи може шматок сиру перед сном зіпсувати ніч? Дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Psychology, виявило зв’язок між деякими харчовими продуктами – зокрема сиром і солодощами – та нічними кошмарами. Найсильніший ефект зафіксували в людей з харчовою алергією чи непереносимістю лактози.

Дослідники з Університету Монреаля опитали понад тисячу канадських студентів. Їх розпитували про харчування, здоров’я, якість сну і сни. Близько 40% учасників відзначили, що певні продукти впливають на те, як вони сплять. Найчастіше серед винуватців згадували молочку і цукор. Навпаки, чай з трав, овочі та фрукти асоціювались із кращим сном.

Хоча тільки 5,5% прямо вказали, що їхній раціон впливає на сни, саме ця група частіше мала непереносимість лактози або інші харчові алергії. Аналіз даних підтвердив: чим сильніше ви реагуєте на певні продукти, тим більше шансів побачити кошмар.

За словами професора Торе Нільсена, який очолює Лабораторію снів та нічних кошмарів, симптоми на кшталт здуття, болю в животі чи діареї можуть впливати на структуру сну. Особливо – на фазу REM, коли виникають найяскравіші сни. Якщо шлунок крутить, мозок це «перетравлює» у сновидіннях.

Однак однозначних висновків поки робити рано. Дослідження мало певні обмеження – наприклад, воно базувалося на самооцінках учасників. До того ж інші наукові роботи вказують, що для багатьох людей молоко, навпаки, допомагає краще спати. У ньому міститься триптофан – амінокислота, яка допомагає організму виробляти серотонін і мелатонін, потрібні для сну.

Експертка з нутриціології Марі-П’єр Сен-Онж наголошує: не вся молочка однаково впливає на всіх. У деяких вона допомагає заснути, у когось – викликає нічні гастрономічні жахіття. Якщо ви підозрюєте, що молочне погіршує ваш сон, варто звернути увагу на сигнали тіла й уникати таких продуктів перед сном.

Загалом же, якість сну покращується при збалансованому харчуванні: більше клітковини, фруктів і овочів – менше переробленого м’яса й цукру. І тоді, можливо, замість снів про пожежі чи монстрів, побачите щось приємніше.

Активний інгредієнт, який з 1979 року входить до складу ліків проти кашлю, виявився перспективним засобом для лікування нейропсихіатричних симптомів деменції, пов’язаної з хворобою Паркінсона.

Після старту фільму “Світ Юрського періоду: Відродження” голлівудська зірка Скарлетт Йоганссон очолила рейтинг найкасовіших акторів усіх часів.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.

У Мексиці озброєні злочинці атакували вантажівку, яка перевозила 33 тонни золотого і срібного концентрату.

Міністерство юстиції України опублікувало на своїй сторінці в TikTok жартівливе відео, на якому працівники відомства показали, що на їхніх телефонах головним фото є зображення міністерки Ольги Стефанішиної.