«Ситуація загрозлива»: Порошенко закликав Раду створити ТСК з питань військових укріплень
Джерело: Петро Порошенко/Facebook
Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко повідомив, що фракція ініціює створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з питань будівництва фортифікаційних споруд. Також політик зазначив, що перенаправив частину коштів для ЗСУ на закупівлю землерийних машин, екскаваторів і бульдозерів, оскільки ситуація з оборонними спорудами вздовж лінії фронту загрозлива.
Порошенко зауважив, що цього тижня на порядок денний ВР включена велика кількість “абсолютно пустопорожніх питань”. Тому він з колегами наполягає на тому, щоб була поставлена постанова про створення ТСК по ситуації з фортифікаційними спорудами.
Куди відійшли після важких боїв наші війська від Авдіївки? Чи було через 5-10-15 кілометрів побудовано потужну лінію фортифікаційних споруд в декілька ярусів, бетонні, з «зубами дракона», з мінами, де можуть надійно зайняти ці позиції, захиститись від ворога наші герої? Ні. Пропонують іноді лопатами відкопувати у мерзлому ґрунті рубежі, – обурився лідер “ЄС”.
Він наголосив, що парламент нарешті має отримати від уряду відповідно до Конституції ситуацію з фінансуванням, організацією і забезпеченням будівництва.
Ми вимушені були передати в Збройні Сили техніку, крани, зокрема на базі Фоденів. Ми не кажемо, в який батальйон. Ми не кажемо, де саме ведеться будівництво. Але воно ведеться нашою технікою. Швидко закидає бетонні плити, швидко вивантажує, швидко і ефективно працює. Наша команда, волонтери були вимушені крім того, щоб допомагати ЗСУ зброєю FPV дронами, Посейдонами, вантажівками, лазнями, ПАРМами, величезну частину коштів спрямувати на землерийну техніку. Захист воїна, Save Soldiers – це зокрема надійні, добре заміновані в декілька ешелонів, на декількох рівнях фортифікаційні споруди, – зауважує Порошенко.
Тож п’ятий президент закликав колег, всіх народних депутатів підтримати на сесії створення Тимчасової слідчої комісії, дати туди кандидатури, тому що не дали ОПЗЖ і монобільшість, “об’єднатися, припинити політиканство”. Він додав, що кожен має робити все, що може для того, щоб земля України була надійно захищена.
Окрім цього, нардеп наголосив на кількох випадках з ВЦА, яким “нарізали невеличку ділянку побудови фортифікаційних споруд і взводних опорних пунктів на декілька кілометрів”, де уряд мав виділити фінансування в межах 190 – 200 млн грн.
Гроші по цій програмі станом на позавчора не витрачалися. Депутати мають спитати в уряду, чим вони займаються, що вони фінансують, “Єдиний марафон”? Будівництво доріг?, – запитує Порошенко. – А щодо техніки, яка є в нашому розпорядженні, ми просимо негайно, наша команда разом з ВЦА, де буде визначено, на визначеній ділянці, почати будівництво фортифікаційних споруд з нашою участю. Ми не потребуємо для цього грошей, ми це фінансуємо, ми показуємо, що робити.
Політик закликав негайно розв’язати це питання про створення комісії і про ефективне використання закупленої техніки.
Раніше Порошенко закликав владу прискорити будівництво фортифікаційних споруд і повідомив, що купує екскаватори для будівельних робіт.
Зауважимо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.
- З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.
- На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
- При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.