«Ситуація загрозлива»: Порошенко закликав Раду створити ТСК з питань військових укріплень

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко повідомив, що фракція ініціює створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з питань будівництва фортифікаційних споруд. Також політик зазначив, що перенаправив частину коштів для ЗСУ на закупівлю землерийних машин, екскаваторів і бульдозерів, оскільки ситуація з оборонними спорудами вздовж лінії фронту загрозлива.

Порошенко зауважив, що цього тижня на порядок денний ВР включена велика кількість “абсолютно пустопорожніх питань”. Тому він з колегами наполягає на тому, щоб була поставлена постанова про створення ТСК по ситуації з фортифікаційними спорудами.

Куди відійшли після важких боїв наші війська від Авдіївки? Чи було через 5-10-15 кілометрів побудовано потужну лінію фортифікаційних споруд в декілька ярусів, бетонні, з «зубами дракона», з мінами, де можуть надійно зайняти ці позиції, захиститись від ворога наші герої? Ні. Пропонують іноді лопатами відкопувати у мерзлому ґрунті рубежі, – обурився лідер “ЄС”.

Він наголосив, що парламент нарешті має отримати від уряду відповідно до Конституції ситуацію з фінансуванням, організацією і забезпеченням будівництва.

Ми вимушені були передати в Збройні Сили техніку, крани, зокрема на базі Фоденів. Ми не кажемо, в який батальйон. Ми не кажемо, де саме ведеться будівництво. Але воно ведеться нашою технікою. Швидко закидає бетонні плити, швидко вивантажує, швидко і ефективно працює. Наша команда, волонтери були вимушені крім того, щоб допомагати ЗСУ зброєю FPV дронами, Посейдонами, вантажівками, лазнями, ПАРМами, величезну частину коштів спрямувати на землерийну техніку. Захист воїна, Save Soldiers – це зокрема надійні, добре заміновані в декілька ешелонів, на декількох рівнях фортифікаційні споруди, – зауважує Порошенко.

Тож п’ятий президент закликав колег, всіх народних депутатів підтримати на сесії створення Тимчасової слідчої комісії, дати туди кандидатури, тому що не дали ОПЗЖ і монобільшість, “об’єднатися, припинити політиканство”. Він додав, що кожен має робити все, що може для того, щоб земля України була надійно захищена.

Окрім цього, нардеп наголосив на кількох випадках з ВЦА, яким “нарізали невеличку ділянку побудови фортифікаційних споруд і взводних опорних пунктів на декілька кілометрів”, де уряд мав виділити фінансування в межах 190 – 200 млн грн.

Гроші по цій програмі станом на позавчора не витрачалися. Депутати мають спитати в уряду, чим вони займаються, що вони фінансують, “Єдиний марафон”? Будівництво доріг?, – запитує Порошенко. – А щодо техніки, яка є в нашому розпорядженні, ми просимо негайно, наша команда разом з ВЦА, де буде визначено, на визначеній ділянці, почати будівництво фортифікаційних споруд з нашою участю. Ми не потребуємо для цього грошей, ми це фінансуємо, ми показуємо, що робити.

Політик закликав негайно розв’язати це питання про створення комісії і про ефективне використання закупленої техніки.

Раніше Порошенко закликав владу прискорити будівництво фортифікаційних споруд і повідомив, що купує екскаватори для будівельних робіт.

Зауважимо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.

  • З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.
  • На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
  • При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.