Telegraph: Лише збільшення кількості систем ППО захистить західні F-16 в Україні

Джерело: The Telegraph

Російські балістичні ракети б’ють по українських авіабазах, що потенційно створює небезпеку для наданих у майбутньому західних винищувачів F-16.

За кілька днів Росія створила хаос у крихітних, зруйнованих військово-повітряних силах України – запускаючи розвідувальні безпілотники на аеродроми ВПС, а потім балістичні ракети.

Оскільки ракетний терор триває, а кількість жертв зростає, стає все більш очевидним, що лише одна річ може врятувати те, що залишилося від української авіації. Більше засобів ППО західного виробництва, – пише військовий оглядач Девід Акс.

І додає, що із передачею цих систем треба поквапитися.

Огляд пояснює, що кожній із нещодавніх атак можна було запобігти.

Якби українці вчасно збили безпілотники, росіяни б не знали, куди спрямовувати свої “Іскандери”. Але дрони не збивали. Немає жодних доказів, що вони навіть пробували.

Зазвичай українські ВПС захищали б більшість своїх баз за допомогою ракет класу “земля-повітря”. Однак, нині війська борються за те, щоб одночасно захистити міста, бригади на фронті та вразливі бази.

Теоретично в українців залишилося 90% довоєнної ППО. Однак, системи розкидані. Бомбардування українських міст Росією змусило ВПС зосередити найкращі засоби ППО навколо найбільших населених пунктів. Це залишило багато військових об’єктів менш захищеними.

Вже незабаром Україна отримує від своїх європейських союзників 85 винищувачів Lockheed Martin F-16 і, можливо, десяток винищувачів Dassault Mirage 2000. Проте, ці літаки будуть так само вразливі на своїх базах.

До минулого місяця Україна мала лише три батареї найкращих американських Patriot. Відтоді Німеччина, Нідерланди та Сполучені Штати пообіцяли постачити три додаткові батареї та кілька запасних пускових установок.

Тоді як пакет допомоги на 2,3 мільярда доларів, про який Сполучені Штати оголосили 3 липня, містить великі партії ракет для Patriot, а також для окремих систем ППО середньої дальності.

Але цих Patriot недостатньо. Один з них міг захистити Миргород і Полтаву, а другий — Довгинцеве. А як щодо інших 20 чи близько того великих українських авіабаз? А що з десятками великих міст, які все ще не мають значного захисту від повітряного нападу?

Як зауважує оглядач, масштаб потреб України в системі протиповітряної оборони величезний – і зростає, оскільки Росія вдосконалює свої методи спостереження і бомбардування та розширює список українських баз, котрі перебувають під загрозою.

Якщо союзники України не зможуть надіслати багато засобів протиповітряної оборони, то незабаром, російські атаки можуть звести майже нанівець те, що залишилося від української військово-повітряної сили, – пише Акс.

Зауважимо, стало відомо, що вже до липня Україна може отримати перші шість винищувачів із приблизно 45 заявлених. За даними NYT, 12 українських пілотів будуть готові до бойових польотів на F-16 влітку 2024 року.

До середини літа 12 українських пілотів будуть готові здійснювати бойові вильоти на винищувачах F-16 після десяти місяців навчання у Данії, Великій Британії та США. Проте до цього часу Україні можуть спорядити лише шість F-16 із близько 45 обіцяних союзниками винищувачів.

Затримки у постачанні пов’язані з тривалим процесом навчання українського льотного складу. Попри те, що у порівнянні зі стандартним навчанням на F-16 підготовка українських льотчиків відбувається “з блискавичною швидкістю”, вона все ж таки рухається не так швидко, як сподівалися Україна спільно з союзниками. Так, для ефективного використання сучасних літаків пілотам довелося спершу освоїти англійську мову та вивчити західні льотні технології.

Також у виданні зауважують, що на передачу Києву винищувачів тривалий час не погоджувався Вашингтон. Зокрема в адміністрації президента США Джо Байдена вважали, що F-16 навряд чи зможуть змінити ситуацію на полі бою, оскільки тривалість навчання з їхнього обслуговування може зайняти роки.

Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider

Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

Фото і дані українських дітей, які були викрадені та вивезені до Росії в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, загарбники розміщують на сайтах із усиновлення.

Атаки ЗС РФ продовжуються після відходу українських військових з мікрорайону “Канал” у Часовому Яру (Донецька область). Спікер Оперативно-стратегічного угрупування військ “Хотиця” Назар Волошин зазначив, що росіяни акцентують більше увагу ближче до Торецька. 

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль має намір привернути увагу до поглиблення військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією. Для цього він виступить під час саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 10-11 липня.

Спікер оперативно-стратегічного угрупування військ “Хотиця” Назар Волошин заперечив дані Forbes щодо втрати 99 тисяч ЗС РФ у боях за Часів Яр. Він сказав, що за три місяці ворожі втрати складають близько 5 тисяч. 

Співзасновницю та волонтерку Бахмутського товариства захисту тварин, а нині керівницю ГО “Плурітон”, Катерину Арісу не пустили на нічний автобус. Причиною відмови став кімнатний собака, хоча під час придбання квитків не було вказано про заборону їхати з тваринами.