The New York Times опублікувало статтю про втому українців від телемарафону «Єдині новини»

Джерело: The New York Times

Популярне американське видання опублікувало статтю про зниження зацікавленості українців у телемарафоні “Єдині новини”. Стаття під назвою “Це державна пропаганда”: українці уникають теленовин через затягування війни” була опублікована в The New York Times.

З початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році українці мали основне джерело теленовин — цілодобову трансляцію, яка включала зображення бойових дій, роботи медиків та зусиль політичних лідерів за кордоном.

Телемарафон спочатку вважався ключовим інструментом інформаційної війни й протидії російській дезінформації. Проте через майже два роки війни глядачі втомилися від марафону, який почали сприймати як пропагандистський рупор уряду.

Глядачі скаржаться на те, що програма надто оптимістично зображує військові події, ігноруючи тривожні моменти та зменшення підтримки України з боку Заходу.

За інформацією NYT, аудиторія та довіра до телемарафону значно знизились. Експерти вважають це ознакою розчарування в уряді через ситуацію на фронті. Багато глядачів перейшли до перегляду реаліті-шоу та розважальних програм.

За словами Олександра Богуцького, гендиректора StarLightMedia, телемарафон фінансується на 40% урядом і був започаткований указом президента. Колишній міністр культури та інформації України Олександр Ткаченко взяв участь у нарадах з координації новин.

Також зазначається, що телемарафон перетворився на піар-акцію для президента Зеленського. За словами Світлани Остапи, заступниці головного редактора “Детектор медіа”, аудиторія телемарафону знизилася з 40% в березні 2022 року до 10% на сьогодні.

Зменшення загрози російського поглинання змусило багатьох вважати патріотичний підтекст програми перебільшеним, як пише видання.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.