The New York Times опублікувало статтю про втому українців від телемарафону «Єдині новини»
Джерело: The New York Times
Популярне американське видання опублікувало статтю про зниження зацікавленості українців у телемарафоні “Єдині новини”. Стаття під назвою “Це державна пропаганда”: українці уникають теленовин через затягування війни” була опублікована в The New York Times.
З початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році українці мали основне джерело теленовин — цілодобову трансляцію, яка включала зображення бойових дій, роботи медиків та зусиль політичних лідерів за кордоном.
Телемарафон спочатку вважався ключовим інструментом інформаційної війни й протидії російській дезінформації. Проте через майже два роки війни глядачі втомилися від марафону, який почали сприймати як пропагандистський рупор уряду.
Глядачі скаржаться на те, що програма надто оптимістично зображує військові події, ігноруючи тривожні моменти та зменшення підтримки України з боку Заходу.
За інформацією NYT, аудиторія та довіра до телемарафону значно знизились. Експерти вважають це ознакою розчарування в уряді через ситуацію на фронті. Багато глядачів перейшли до перегляду реаліті-шоу та розважальних програм.
За словами Олександра Богуцького, гендиректора StarLightMedia, телемарафон фінансується на 40% урядом і був започаткований указом президента. Колишній міністр культури та інформації України Олександр Ткаченко взяв участь у нарадах з координації новин.
Також зазначається, що телемарафон перетворився на піар-акцію для президента Зеленського. За словами Світлани Остапи, заступниці головного редактора “Детектор медіа”, аудиторія телемарафону знизилася з 40% в березні 2022 року до 10% на сьогодні.
Зменшення загрози російського поглинання змусило багатьох вважати патріотичний підтекст програми перебільшеним, як пише видання.
- Українські телеканали нині мають намір розглянути можливість зміни формату загальнонаціонального марафону “Єдині новини”, поінформував тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
- Раніше глава фракції “ЄС” Петро Порошенко зазначив, що “Єдиний марафон” коштує бюджету понад 2 млрд гривень, що дорівнює бюджету однієї бригади.
- Увечері 31 грудня 2023 року у межах національного телемарафону розповіли про передбачення Ванги на 2024 рік. З початку повномасштабного вторгнення функціонування марафону, створеного для достовірного інформування населення, коштував платникам податків 1,12 млрд.
- 21 грудня голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що має намір звернутися з запитами до Рахункової та Аудиторської палат стосовно ефективності використання коштів, котрі виділили з бюджету на телемарафон “Єдині новини UA разом”.
- Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.
- Очільник комітету Верховної Ради з питань свободи слова, нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що не ініціюватиме закриття єдиного телемарафону. Водночас він вважає, що телемарафон може “не пережити” наступний рік, якщо не стане якіснішим.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.