Тіло альпініста, який зник безвісти в 1986 році, знайшли на швейцарському льодовику

Джерело: Sky news

Знайдено останки чоловіка, який зник безвісти під час сходження на швейцарську гору Матергорн 37 років тому.

Поліція повідомила, що його знайшли альпіністи, які йшли вздовж льодовика Теодул у Церматті 12 липня.

“Аналіз ДНК дозволив ідентифікувати альпініста, який вважався зниклим безвісти з 1986 року. У вересні 1986 року німецький альпініст, якому на той час було 38 років, був визнаний зниклим безвісти після того, як він не повернувся з походу”, – йдеться в заяві поліції.

У поліції не повідомляють подробиць про чоловіка та обставини його смерті.

Швейцарські льодовики тануть і це призводить до виявлення тіл альпіністів, які зникли протягом останніх кількох десятиліть. У 2015 році знайшли останки двох японських альпіністів, які зникли безвісти під час снігової бурі 1970 року.

Минулого року швейцарські льодовики зареєстрували найбільшу швидкість танення з початку обліку більше століття тому.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.