«Тому, що Путін не хоче»: помічниця Байдена зреагувала на відмову Трампа приїхати в Україну

Джерело: The Hill

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

На думку Шеріл, Трамп “занадто боягузливий” аби відвідати країну, де триває війна.

Щобільше, додала вона, Трамп відмовився від візиту, бо “цього не хоче Путін”.

“Трамп не поїде в Україну, тому що, просто, Володимир Путін цього не хоче. Дональда Трампа не хвилює, що найкраще для національної безпеки США чи демократії — його хвилює лише те, що найкраще для Дональда Трампа”, — сказала вона.

Що передувало?

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bild закликав Дональда Трампа відвідати Україну.

“Я сам йому не дзвонив. Ми запросили його в Україну як публічно, так і непублічно, – зазначив Зеленський. – Ми висловили бажання, щоб Дональд Трамп приїхав в Україну, щоб він своїми очима побачив ситуацію і зробив певні висновки. Я точно готовий зустрітися з ним”, – сказав він.

У штабі Трампа, своєю чергою, заявили, що він не може їхати до України як кандидат у президенти США.

“Від Зеленського не було жодного зв’язку, і президент Трамп публічно заявив, що йому було б недоцільно їхати в Україну прямо зараз, оскільки він не є головнокомандувачем”, – мовиться в електронному листі від штабу Трампа.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.