Трамп може запровадити санкції проти Росії вже цього тижня – WSJ

Джерело: The Wall Street Jourmal

За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп обдумує запровадження санкцій проти РФ, бо розчарований діями очільника Кремля Володимира Путіна. У випадку ухвалення, санкції запровадять цього тижня.

Джерела видання повідомили, що Трамп розчарований тим, що Росія продовжує завдавати ударів по Україні та затягує мирні перемовини.

При цьому повідомляється, що нові санкції не торкатимуться банківського сектора, але обговорюються інші важелі впливу, які б змусили Кремль принаймні погодитись на 30-денне перемир’я.

Водночас наголошується, що остаточне рішення Трампа невідоме і зрештою він може вкотре відмовитись від санкцій.

25 травня американський президент, відповідаючи на питання про санкції заявив, що “абсолютно” розглядає їх.

“Він вбиває багато людей. Я не знаю, що з ним не так. Що, чорт забирай, з ним сталось?”, – сказав Трамп про Путіна після ракетно-дронового обстрілу України.

Джерела також повідомили, що Трамп втомився від перемовин і думає про те, аби відмовитись від них. Невідомо, що станеться, якщо США відмовляться від участі у мирних перемовинах та чи продовжиться тоді військова підтримка з боку Штатів для України.

Трамп після повернення до Білого дому неодноразово змінював свою позицію щодо Путіна. Він то заявляв про нові санкції та робив різкі заяви про очільника Кремля, то висловлювався про бажання економічних відносин між країнами.

Та остання риторика Трампа була особливо жорсткою.

“Я знаю його давно, завжди ладнав з ним, але він запускає ракети у міста та вбиває людей, і мені це зовсім не подобається. Ми у середині розмови, і він запускає ракети у Київ та інші міста. Мені це зовсім не подобається”.

Експосол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що ці коментарі Трампа можуть означати те, що він вивчає, хто такий Путін. Але питання полягає у тому, чи буде цього достатньо, аби Білий дім врешті посилив санкції проти Росії.

“Відповідь на питання, схоже, у тому, що Трамп на межі того, щоб дійти висновку – або прийшов до висновку – що перешкодою є Путін”.

Тижнями Трамп суперечив запровадженню санкцій проти Росії, хоча деякі його союзники – зокрема сенатор-республіканець Ліндсі Грем – казали президенту США, що Путін не піде на мирну угоду і лише покарання змусять сісти його за стіл перемовин.

Але на рішення Трампа, повідомили офіційні особи, впливали три чинники:

  • особиста неприязнь до президента України Володимира Зеленського, бо він вважав, що той хоче продовжувати війну
  • впевненість, що санкції не зупинять війну, але погіршать відродження економічних зв’язків між США та РФ
  • впевненість, що він знає Путіна і той піде на особисті поступки і припинить війну

Однак небажання Путіна йти на поступки зіпсувало враження Трампа про нього, особливо після телефонної розмови 19 травня, коли президент РФ відмовився припинити вогонь.

Тим часом тиск на Росію посилює і Сенат США на чолі з сенаторами Ліндсі Гремом та Річардом Блюменталем (демократ), які висунули умови для запровадження свого законопроєкту про санкції, який містить високі мита для країн, які купують російські енергоносії.

Щодо Трампа, то він зараз рухається тим самим шляхом, що й інші американські лідери, які вірили, що співпрацюватимуть з Путіним, але зрештою зазнавали невдачі.

Так, у 2001 році Джордж Буш-молодший сказав, що поглянувши в очі Путіну зрозумів, що він “дуже прямолінійний та заслуговує довіри”. У 2008 році Путін вдерся у Грузію.

Барак Обама намагався налагодити стосунки з Путіним, але згодом спостерігав, як той вдерся в Україну, окупувавши Крим та частину Донбасу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 27 травня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту складає 87.

За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп обдумує запровадження санкцій проти РФ, бо розчарований діями очільника Кремля Володимира Путіна. У випадку ухвалення, санкції запровадять цього тижня.

26 травня останні винищувачі F-16, котрі Нідерланди передають Україні, вирушили з авіабази Волкел до Бельгії. Там їх підготують до подальшої передачі. Відтак, загальна кількість переданих Нідерландами винищувачів сягнула 24 одиниць.

Тисячі українських військових досі перебувають у російському полоні. Деякі з них – ще з весни 2022 року, після виходу з “Азовсталі”. Один із них – Денис Дорохін, боєць полку “Азов” із позивним “Гектор”, який потрапив у полон після важкого поранення в боях за Маріуполь. Йому було перебито руку, але евакуація не відбулася – він залишився в оточенні разом із побратимами. Згодом родина побачила його серед тих, хто виходив із заводу.

За оцінками аналітиків, Росія прагне припинення західної допомоги Україні, щоб виграти війну.