Тривалий COVID-19 може спричинити старіння мозку на 20 років – дослідження
Джерело: Medscape
Згідно з результатами дослідження, проведеного групою вчених університету Ліверпуля, тривалий COVID-19 може викликати старіння мозку на 20 років.
Дослідження показало, що 46% пацієнтів, які перенесли COVID-19, схильні до так званого “мозкового туману”. Це комплекс проблем, пов’язаних із втомою, пам’яттю та концентрацією уваги.
Експерти виявили, що у 351 пацієнта, ушпиталеного з важкою формою COVID-19, через рік після зараження вірусом SARS-CoV-2 були ознаки “довготривалої черепно-мозкової травми”.
У межах дослідження учасники пройшли когнітивний тест, а також у них було взято зразок крові для пошуку специфічних біомаркерів. Цей зразок показав, що підвищені показники деяких із біомаркерів відповідали черепно-мозковій травмі.
При скануванні мозку дослідники виявили, що певні області мозку, пов’язані з увагою, у пацієнтів зменшилися в обсязі.
Так, вчені дійшли висновку, що дефіцит мозкової активності, виявлений у пацієнтів із COVID-19, еквівалентний 20 рокам старіння мозку.
- Результати дослідження Нагойського університету Японії показали, що поведінка людини могла вплинути на появу і еволюцію нових штамів COVID-19.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Принцеса Уельська Кейт Міддлтон повідомила, що у неї настала ремісія після лікування від раку.
Міністерство оборони Німеччини, Бундесвер (збройні сили ФРН) та інші відомства і посадові особи, пов’язані з міністерством оборони, припиняють вести сторінки в соцмережі X Ілона Маска.