Тривалий COVID-19 може спричинити старіння мозку на 20 років – дослідження

Джерело: Medscape

Згідно з результатами дослідження, проведеного групою вчених університету Ліверпуля, тривалий COVID-19 може викликати старіння мозку на 20 років.

Дослідження показало, що 46% пацієнтів, які перенесли COVID-19, схильні до так званого “мозкового туману”. Це комплекс проблем, пов’язаних із втомою, пам’яттю та концентрацією уваги.

Експерти виявили, що у 351 пацієнта, ушпиталеного з важкою формою COVID-19, через рік після зараження вірусом SARS-CoV-2 були ознаки “довготривалої черепно-мозкової травми”.

У межах дослідження учасники пройшли когнітивний тест, а також у них було взято зразок крові для пошуку специфічних біомаркерів. Цей зразок показав, що підвищені показники деяких із біомаркерів відповідали черепно-мозковій травмі.

При скануванні мозку дослідники виявили, що певні області мозку, пов’язані з увагою, у пацієнтів зменшилися в обсязі.

Так, вчені дійшли висновку, що дефіцит мозкової активності, виявлений у пацієнтів із COVID-19, еквівалентний 20 рокам старіння мозку.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.