Тривалий COVID-19 може спричинити старіння мозку на 20 років – дослідження

Джерело: Medscape

Згідно з результатами дослідження, проведеного групою вчених університету Ліверпуля, тривалий COVID-19 може викликати старіння мозку на 20 років.

Дослідження показало, що 46% пацієнтів, які перенесли COVID-19, схильні до так званого “мозкового туману”. Це комплекс проблем, пов’язаних із втомою, пам’яттю та концентрацією уваги.

Експерти виявили, що у 351 пацієнта, ушпиталеного з важкою формою COVID-19, через рік після зараження вірусом SARS-CoV-2 були ознаки “довготривалої черепно-мозкової травми”.

У межах дослідження учасники пройшли когнітивний тест, а також у них було взято зразок крові для пошуку специфічних біомаркерів. Цей зразок показав, що підвищені показники деяких із біомаркерів відповідали черепно-мозковій травмі.

При скануванні мозку дослідники виявили, що певні області мозку, пов’язані з увагою, у пацієнтів зменшилися в обсязі.

Так, вчені дійшли висновку, що дефіцит мозкової активності, виявлений у пацієнтів із COVID-19, еквівалентний 20 рокам старіння мозку.

Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.

У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.

Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.