Тривалий COVID-19 може спричинити старіння мозку на 20 років – дослідження
Джерело: Medscape
Згідно з результатами дослідження, проведеного групою вчених університету Ліверпуля, тривалий COVID-19 може викликати старіння мозку на 20 років.
Дослідження показало, що 46% пацієнтів, які перенесли COVID-19, схильні до так званого “мозкового туману”. Це комплекс проблем, пов’язаних із втомою, пам’яттю та концентрацією уваги.
Експерти виявили, що у 351 пацієнта, ушпиталеного з важкою формою COVID-19, через рік після зараження вірусом SARS-CoV-2 були ознаки “довготривалої черепно-мозкової травми”.
У межах дослідження учасники пройшли когнітивний тест, а також у них було взято зразок крові для пошуку специфічних біомаркерів. Цей зразок показав, що підвищені показники деяких із біомаркерів відповідали черепно-мозковій травмі.
При скануванні мозку дослідники виявили, що певні області мозку, пов’язані з увагою, у пацієнтів зменшилися в обсязі.
Так, вчені дійшли висновку, що дефіцит мозкової активності, виявлений у пацієнтів із COVID-19, еквівалентний 20 рокам старіння мозку.
- Результати дослідження Нагойського університету Японії показали, що поведінка людини могла вплинути на появу і еволюцію нових штамів COVID-19.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.