Туреччина допоможе Україні з відновленням енергосектору

Джерело: пресслужба Міненергетики

23 липня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини Мустафою Левентом Більгеном. Сторони зокрема обговорили співпрацю у відновленні українського енергосектору після російських атак.

Гринчук поінформувала про складну ситуацію в енергосистемі України, що склалася внаслідок масованих прицільних російських ударів по об‘єктах енергетичної інфраструктури.

В умовах кризової ситуації в енергетиці, коли росія постійно атакує і системно руйнує енергетичну інфраструктуру, важливим завданням є проведення ремонтів і відновлення енергооб’єктів, де це можливо, а також підвищення енергонезалежності українців через розвиток розподіленої генерації. І ми радо вітаємо участь турецьких компаній у цьому важливому процесі, – пояснила вона.

Сторони обговорили напрямки двосторонньої співпраці у відновленні українського енергосектору, постачанні необхідного обладнання та залученні технічної та експертної підтримки турецьких фахівців.

Зауважимо, виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук вважає, що тим, хто нині перебуває в Україні варто обміркувати що можна зробити для полегшення проходження зимового періоду.

Нещодавно в “Укренерго” прокоментували заяви деяких ЗМІ та фахівців щодо ймовірного відключення світла взимку на 20 годин. За словами Кудрицького, такі прогнози зараз можна порівняти з ворожінням на кавовій гущі, адже ніхто не знає, що буде з українською енергосистемою взимку. Все залежатиме від того, чи продовжить РФ атакувати енергооб’єкти та здатності України відновити вже пошкоджені потужності.

Водночас він не виключає, що у зимовий період світло можуть давати по кілька годин на день. Він пояснив, що це “песимістичний сценарій”, коли графіки “можуть тривати не 4 години через 4, а 6-7 годин без світла, і 2-3 години зі світлом”.

Однак є і оптимістичні сценарії, якщо до зими вдасться відновити пошкоджені об’єкти генерації, а нові атаки РФ не матимуть успіху.

Радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.

Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.

24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

Вже 22 липня Кудрицький припустив, що вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що після виборів не говорив з лідером РФ Володимиром Путіним, натомість вже поспілкувався з українським резидентом Володимиром Зеленським.

7 листопада президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Сторони зокрема обговорили ситуацію на полі бою та участь північнокорейських військових у російській агресії проти України.

7 листопада прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава працюватиме над зміцненням своїх відносин зі Сполученими Штатами після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах.

7 листопада глава РФ Володимир Путін прокоментував перемогу Дональда Трампа на виборах у США, заявивши, що готовий вітати його з обранням на посаду президента Сполучених Штатів і висловив повагу до “мужності”.

Командирка взводу безпілотних авіаційних комплексів та поетка з Івано-Франківщини Оксана Рубаняк на псевдо “Ксена” під час виступу на Українському жіночому конгресі звернулася до учасників із проханням задонатити на “Мавіки” для свого підрозділу. Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко, який також брав участь у Конгресі, подвоїв зібрану суму.