Туреччина готова допомогти новій адміністрації Сирії з військовою підготовкою

Джерело: Reuters

Туреччина готова запропонувати військову підготовку новій адміністрації Сирії, якщо вона звернеться з такою пропозицією. Про це заявив міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер, коментуючи зміни, що відбулися після повалення режиму Башара Асада.

“У своїй першій заяві нова адміністрація, яка повалила Асада, оголосила, що поважатиме всі державні установи, ООН та інші міжнародні організації”, – зазначив він. “Ми вважаємо, що нам потрібно подивитися, що зробить нова адміністрація, і дати їм шанс”.

Гюлер також наголосив, що Туреччина має багаторічний досвід у військовій співпраці з іншими країнами і готова надати таку підтримку Сирії, якщо цього вимагатимуть обставини.

Анкара, яка є членом НАТО, активно діяла в Сирії з 2016 року, проводячи чотири масштабні військові операції у північних регіонах країни. Турецькі війська й досі присутні у таких містах, як Афрін, Азез, Джараблус, Рас-ель-Айн і Тель-Аб’яд. Міністр оборони зазначив, що питання військової присутності Туреччини може бути обговорене з новою адміністрацією, коли складуться відповідні умови.

Пріоритетом Туреччини залишається ліквідація курдської міліції YPG, яку Анкара розглядає як підрозділ забороненої Робітничої партії Курдистану (PKK).

“У новий період терористична організація PKK/YPG в Сирії рано чи пізно буде ліквідована”, – заявив міністр. “Члени організації, які прибули з-за меж Сирії, покинуть Сирію. Ті, хто є сирійцями, складуть зброю”.

Гюлер також заперечив інформацію США про можливе відродження “Ісламської держави” у Сирії. За його словами, вони не спостерігають жодних ознак активності ІДІЛ у Сирії за останні три роки, наголосивши на розбіжностях у позиціях Туреччини та Вашингтона.

Щодо присутності Росії, давнього союзника Асада, Гюлер заявив, що Москва не має наміру залишати Сирію. Російські військові бази в Латакії та Тартусі залишаються ключовими об’єктами для російської армії. Всі дії Кремля свідчать про наміри зберегти контроль у регіоні попри те, що вранці 14 грудня з авіабази РФ у Сирії вилетів російський вантажний літак. Очікується, що невдовзі з Хмеймім вилетить ще більше літаків Росії.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.