Туреччина готова допомогти новій адміністрації Сирії з військовою підготовкою
Джерело: Reuters
Туреччина готова запропонувати військову підготовку новій адміністрації Сирії, якщо вона звернеться з такою пропозицією. Про це заявив міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер, коментуючи зміни, що відбулися після повалення режиму Башара Асада.
“У своїй першій заяві нова адміністрація, яка повалила Асада, оголосила, що поважатиме всі державні установи, ООН та інші міжнародні організації”, – зазначив він. “Ми вважаємо, що нам потрібно подивитися, що зробить нова адміністрація, і дати їм шанс”.
Гюлер також наголосив, що Туреччина має багаторічний досвід у військовій співпраці з іншими країнами і готова надати таку підтримку Сирії, якщо цього вимагатимуть обставини.
Анкара, яка є членом НАТО, активно діяла в Сирії з 2016 року, проводячи чотири масштабні військові операції у північних регіонах країни. Турецькі війська й досі присутні у таких містах, як Афрін, Азез, Джараблус, Рас-ель-Айн і Тель-Аб’яд. Міністр оборони зазначив, що питання військової присутності Туреччини може бути обговорене з новою адміністрацією, коли складуться відповідні умови.
Пріоритетом Туреччини залишається ліквідація курдської міліції YPG, яку Анкара розглядає як підрозділ забороненої Робітничої партії Курдистану (PKK).
“У новий період терористична організація PKK/YPG в Сирії рано чи пізно буде ліквідована”, – заявив міністр. “Члени організації, які прибули з-за меж Сирії, покинуть Сирію. Ті, хто є сирійцями, складуть зброю”.
Гюлер також заперечив інформацію США про можливе відродження “Ісламської держави” у Сирії. За його словами, вони не спостерігають жодних ознак активності ІДІЛ у Сирії за останні три роки, наголосивши на розбіжностях у позиціях Туреччини та Вашингтона.
Щодо присутності Росії, давнього союзника Асада, Гюлер заявив, що Москва не має наміру залишати Сирію. Російські військові бази в Латакії та Тартусі залишаються ключовими об’єктами для російської армії. Всі дії Кремля свідчать про наміри зберегти контроль у регіоні попри те, що вранці 14 грудня з авіабази РФ у Сирії вилетів російський вантажний літак. Очікується, що невдовзі з Хмеймім вилетить ще більше літаків Росії.
- З військової в’язниці Седная, яка стала символом жорстокості режиму колишнього президента Сирії Башара аль-Асада, звільнили усіх ув’язнених.
- Перший заступник голови комітету з оборони РФ Олексій Журавльов заявив, що колишньому президенту Сирії Башару Асаду, який отримав притулок у Росії, потрібно дати російське громадянство.
- Україна готова постачати до Сирії своє продовольство на тлі падання режиму Асада та припинення постачання з боку РФ.
20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.
Попри те, що Китай став найбільшим постачальником товарів до Росії після початку повномасштабної війни, китайський імпорт не зміг повністю компенсувати втрати від західних санкцій. Експерти “Інституту Гайдара” наголошують, що у низці категорій постачання з Китаю і близько не досягли рівня довоєнного імпорту з ЄС.
20 січня президент Володимир Зеленський назвав інавгурацію новообраного глави США Дональда Трампа днем змін і сподівань на “розв’язання багатьох проблем, зокрема глобальних викликів”.
У штаті Індіана жінку засудили до шести років позбавлення волі за вбивство її 10-річного прийомного сина. Жінки вирішила покарати хлопчика за поведінку. Щоб заспокоїти дитину, вона сіла на нього і просиділа так п’ять хвилин.
У Центрі протидії дезінформації наголосили, що інформація про загибель у Кривому Розі данського інструктора F-16 під час ракетного удару – черговий фейк російської пропаганди.