Туреччина сподівається на початок переговорів між Україною та РФ «найближчим часом»

Джерело: Reuters

Туреччина сподівається, що переговори про припинення вогню в Україні розпочнуться найближчим часом, заявив міністр закордонних справ Хакан Фідан 3 березня наприкінці дипломатичного форуму у місті Анталія.

Фідан зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим 1 березня на полях Анталійського дипломатичного форуму. Він повідомив журналістам, що обговорив із Лавровим “низку питань, зокрема щодо України”.

Щодо питання України, то наша думка полягає в тому, що обидві сторони досягли межі того, що вони можуть отримати війною. Ми вважаємо, що настав час почати діалог про припинення вогню, — заявив Фідан. — Це не означає визнання окупації (з боку Росії), але питання суверенітету і припинення вогню повинні обговорюватися окремо.

Туреччина, член НАТО, яка має спільний морський кордон як з Україною, так і з Росією в Чорному морі, намагається підтримувати добрі зв’язки з обома країнами після повномасштабного вторгнення Росії в Україну два роки тому.

Анкара надала військову підтримку Україні та висловила підтримку її територіальної цілісності, але також виступає проти санкцій щодо Росії.

Загибель і поранення понад 500 000 осіб і знищення інфраструктури цілої країни — це нестерпна для нас реальність, — пояснив Фідан. — Це має якось припинитися. Щоб зупинити це, мають бути певні дискусії, і всі повинні звикнути до цієї думки.

28 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Стамбул готовий знову прийняти “мирні переговори” між Росією та Україною.

Зауважимо, глава РФ Володимир Путін перевіряє, чи готові Сполучені Штати Америки до переговорів щодо припинення війни Росії проти України. За словами двох осіб, наближених до Кремля, російський президент надіслав США певні сигнали неофіційними каналами, щоб дати зрозуміти, що він відкритий для обговорення, включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України. Захід налаштований скептично.

В Інституті вивчення війни (ISW) застерегли, що президент Росії Володимир Путін намагається переконати Захід зрадити Україну шляхом переговорів без участі Києва.

Варто акцентувати, що після дипломатичних зустрічей у Москві ввечері 2 березня Міністерство закордонних справ Китаю заявило 3 березня, що переговори будуть “єдиним способом припинити” російсько-українську війну.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.