Туреччина сподівається на початок переговорів між Україною та РФ «найближчим часом»

Джерело: Reuters

Туреччина сподівається, що переговори про припинення вогню в Україні розпочнуться найближчим часом, заявив міністр закордонних справ Хакан Фідан 3 березня наприкінці дипломатичного форуму у місті Анталія.

Фідан зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим 1 березня на полях Анталійського дипломатичного форуму. Він повідомив журналістам, що обговорив із Лавровим “низку питань, зокрема щодо України”.

Щодо питання України, то наша думка полягає в тому, що обидві сторони досягли межі того, що вони можуть отримати війною. Ми вважаємо, що настав час почати діалог про припинення вогню, — заявив Фідан. — Це не означає визнання окупації (з боку Росії), але питання суверенітету і припинення вогню повинні обговорюватися окремо.

Туреччина, член НАТО, яка має спільний морський кордон як з Україною, так і з Росією в Чорному морі, намагається підтримувати добрі зв’язки з обома країнами після повномасштабного вторгнення Росії в Україну два роки тому.

Анкара надала військову підтримку Україні та висловила підтримку її територіальної цілісності, але також виступає проти санкцій щодо Росії.

Загибель і поранення понад 500 000 осіб і знищення інфраструктури цілої країни — це нестерпна для нас реальність, — пояснив Фідан. — Це має якось припинитися. Щоб зупинити це, мають бути певні дискусії, і всі повинні звикнути до цієї думки.

28 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Стамбул готовий знову прийняти “мирні переговори” між Росією та Україною.

Зауважимо, глава РФ Володимир Путін перевіряє, чи готові Сполучені Штати Америки до переговорів щодо припинення війни Росії проти України. За словами двох осіб, наближених до Кремля, російський президент надіслав США певні сигнали неофіційними каналами, щоб дати зрозуміти, що він відкритий для обговорення, включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України. Захід налаштований скептично.

В Інституті вивчення війни (ISW) застерегли, що президент Росії Володимир Путін намагається переконати Захід зрадити Україну шляхом переговорів без участі Києва.

Варто акцентувати, що після дипломатичних зустрічей у Москві ввечері 2 березня Міністерство закордонних справ Китаю заявило 3 березня, що переговори будуть “єдиним способом припинити” російсько-українську війну.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.