Тисячі литовських дронів, призначених для України, досі залишаються на складах – ЗМІ
Джерело: LRT
Тисячі безпілотників, які Литва обіцяла передати Україні до кінця 2024 року, досі не доставили, вони перебувають на армійських складах.
Одне з підприємств, у якого закуповують дрони для України, зазначило, що обладнання було поставлено кілька місяців тому.
“Частину дронів ми доставили в жовтні, частину – в листопаді, але в нас нині немає інформації про те, що дрони довезли до України”, – сказав голова підприємства RSI Europe Томас Мілашаускас.
Як розповіли у виданні, компанію також досі не покликали навчати українців використанню дронів. Деякі інші компанії підтвердили, що у них немає жодної інформації про те, щоб дрони перевозилися в Україну.
Згідно з повідомленням, інформації немає, тому що дрони досі в Литві.
Колишній міністр національної оборони Литви Лаурінас Кащюнас зауважив, що в усьому винна бюрократія. За його словами, для того, щоб товар дійшов до кінцевого пункту призначення, необхідно здійснити низку кроків.
“Бюрократія така: є склади, Агентство оборонних ресурсів має формально передати це армії, уряд має ухвалити рішення про передачу Україні, потім потрібно це перевезти в Україну. Це означає, що потрібно напружити волю і робити кожен крок якомога швидше”, – пояснив він.
У міністерстві оборони Литви запевнили, що дрони, закуплені у литовських виробників, будуть доставлені в Україну найближчим часом.
- Фінальний пакет озброєнь для України від адміністрації Байдена, котрий планують оголосити у четвер, буде на суму $500 млн, передає кореспондентка Голосу Америки Карла Бабб з авіабази “Рамштайн”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.