У 2023 році для роботи телемарафонів «Єдині новини» та FreeДом витратили 842,2 млн грн
Джерело: проєкт Dozorro Transparency International Ukraine
У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.
Витрати на “Єдині новини” склали 618,5 млн грн, тоді як на російськомовний FreeДом витрачено 223,7 млн грн.
У виробництві контенту для обох марафонів була задіяна компанія ТОВ “СЛМ Новини”, яка отримала 207 млн грн. Вона є частиною холдингу Starlight Media Віктора Пінчука.
Трохи менше, а саме 206,7 млн грн, спрямовано на дві пов’язані між собою організації: ІП “1+1 Продакшн” та ТОВ “ТРК “Студія 1+1”. Перша була залучена до виробництва FreeДом, а друга – до “Єдиних новин”. Згідно з інформацією від YouControl, обидві компанії мають зв’язки з фінансовими групами братів Суркісів та екснардепа Віктора Медведчука.
Читайте також: “Репортери без кордонів” закликали уряд України відмовитися від телемарафону “Єдині новини”
Крім того, згідно з оцінками проєкту Dozorro TI Ukraine, ПрАТ “Телеканал “Інтер” Дмитра Фірташа отримало загалом 183,7 млн грн за участь у виробництві обох телемарафонів. ТОВ “Ми – Україна”, засноване колишніми працівниками медіахолдингу Ріната Ахметова, отримало 164,5 млн грн за організацію марафону “Єдині новини”.
Також за “Єдині новини” 80,4 млн грн сплачено ТОВ “Кінокіт” за замовлення телеканалу Рада. У жовтні 2022 року журналісти повідомляли, що ця компанія пов’язана з тодішнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком.
Крім того, за інформацією Dozorro, ще 88,5 млн грн спрямовано на виробництво щонайменше 20 телепрограм на замовлення ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”. З цієї суми, 43,6 млн грн витрачено на програми для платформи The Gaze, а ще 41 млн грн – для телеканалів “Дім” та “FreeДом”.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
- Українське товариство глухих розкритикувало переклад Нацвідбору на Єврбачення-2024 жестовою мовою, назвавши його “аматорським” та з переважно власною інтерпретацією матеріалу.
- Телеканал Рада оголосив тендер на 105 млн грн для створення телевізійних програм з метою забезпечення “цілодобового інформаційного марафону” “Єдині новини #UAразом”. Переможця обрали без конкурсу.
- Увечері 31 грудня 2023 року у межах національного телемарафону розповіли про передбачення Ванги на 2024 рік. З початку повномасштабного вторгнення функціонування марафону, створеного для достовірного інформування населення, коштував платникам податків 1,12 млрд.
- На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.
- Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.
- Очільник комітету Верховної Ради з питань свободи слова, нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що не ініціюватиме закриття єдиного телемарафону. Водночас він вважає, що телемарафон може “не пережити” наступний рік, якщо не стане якіснішим.
Мешканця Дніпра засудили до 15 років тюремного ув’язнення за державну зраду.
19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Фракція “Європейська Солідарність” розкритикувала його.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава може повністю припинити діяльність консульських установ РФ в країні. Це рішення залежить від дій Росії, зокрема продовження підозрюваних диверсій у Європі.
Для затримання цивільних громадян, які проживають на окупованих територіях, росіянам не потрібен реальний привід –…
19 листопада у Кишиневі, столиці Молдови, знайшли безпілотник. Його виявив місцевий житель після попередніх випадків із БпЛА на території держави.