У 2023 році для роботи телемарафонів «Єдині новини» та FreeДом витратили 842,2 млн грн

Джерело: проєкт Dozorro Transparency International Ukraine

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

Витрати на “Єдині новини” склали 618,5 млн грн, тоді як на російськомовний FreeДом витрачено 223,7 млн грн.

У виробництві контенту для обох марафонів була задіяна компанія ТОВ “СЛМ Новини”, яка отримала 207 млн грн. Вона є частиною холдингу Starlight Media Віктора Пінчука.

Фото: Dozorro Transparency International Ukraine

Трохи менше, а саме 206,7 млн грн, спрямовано на дві пов’язані між собою організації: ІП “1+1 Продакшн” та ТОВ “ТРК “Студія 1+1”. Перша була залучена до виробництва FreeДом, а друга – до “Єдиних новин”. Згідно з інформацією від YouControl, обидві компанії мають зв’язки з фінансовими групами братів Суркісів та екснардепа Віктора Медведчука.

Читайте також: “Репортери без кордонів” закликали уряд України відмовитися від телемарафону “Єдині новини”

Крім того, згідно з оцінками проєкту Dozorro TI Ukraine, ПрАТ “Телеканал “Інтер” Дмитра Фірташа отримало загалом 183,7 млн грн за участь у виробництві обох телемарафонів. ТОВ “Ми – Україна”, засноване колишніми працівниками медіахолдингу Ріната Ахметова, отримало 164,5 млн грн за організацію марафону “Єдині новини”.

Фото: Dozorro Transparency International Ukraine

Також за “Єдині новини” 80,4 млн грн сплачено ТОВ “Кінокіт” за замовлення телеканалу Рада. У жовтні 2022 року журналісти повідомляли, що ця компанія пов’язана з тодішнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком.

Фото: Dozorro Transparency International Ukraine

Крім того, за інформацією Dozorro, ще 88,5 млн грн спрямовано на виробництво щонайменше 20 телепрограм на замовлення ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”. З цієї суми, 43,6 млн грн витрачено на програми для платформи The Gaze, а ще 41 млн грн – для телеканалів “Дім” та “FreeДом”.

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.