У Білому домі окреслили плани щодо посилення підтримки України з боку НАТО
Джерело: Reuters
9 липня, коли лідери військового альянсу зібралися у Вашингтоні на 75-й саміт, радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван окреслив низку заходів для посилення підтримки України з боку США та НАТО.
Зазначається, що НАТО найближчими днями оголосить про нове військове командування в Німеччині для підготовки та оснащення українських військ, а також призначить високопоставленого представника у Києві для поглиблення відносин України з альянсом.
НАТО має намір підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, поки країна бореться з російськими загарбниками. Путін не може розділити нас. Він не може пережити нас. Він не може послабити нас. І Україна, а не Росія, переможе, – заявив Салліван на конференції з оборонної промисловості.
Зауважимо, 9 липня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що саміт НАТО у Вашингтоні посилить зв’язки України з альянсом та надасть “дуже сильний пакет допомоги” для України.
Нещодавно стало відомо, що у проєкті комюніке альянсу шлях України до вступу до НАТО описаний як “незворотній”. Проєкт може змінитися до остаточної версії, але наявність формулювання “незворотності” стане значним сигналом для Києва та Москви.
Одне з джерел, офіційний представник США, зауважив, що Білий дім підтримує використання цього слова в заключному комюніке, якщо в документі також підтверджується, що робота України над демократичними реформами має продовжуватися.
Ми писали, що цього тижня президент США Джо Байден вітатиме лідерів країн-членів НАТО у Вашингтоні. Альянс святкує свою 75-ту річницю в місті, де підписали оригінальний договір у 1949 році.
За словами високопосадовця адміністрації, також візьмуть участь країни-партнерки з Європейського Союзу, України, Японії, Південної Кореї, Австралії та Нової Зеландії.
Зазначається, що “міст до членства” України в НАТО стане важливою темою для обговорення, заявив посадовець.
Дискусії щодо членства України в НАТО зосередять на зміцненні обороноздатності, інституційній розбудові, військовій сумісності з НАТО та фінансовій заставі щодо витрат на оборону.
Зауважимо, союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня, під час саміту у Вашингтоні.
Раніше газета The Guardian оприлюднила відкритий лист експертів з низки університетів різних країн Європи та Америки із закликом не приймати Україну до НАТО.
Ще у 2023 році президент США Джо Байден зауважив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Одначе, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
- Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ. 6 липня прем’єр-міністр країни Кір Стармер повідомив, що він уже сказав про це у телефонній розмові президентові Володимиру Зеленському та підтвердить позицію спільно з союзниками по НАТО на саміті Альянсу у Вашингтоні 9–11 липня.
- На саміті у Вашингтоні НАТО планує зміцнити співпрацю з Південною Кореєю, зокрема щодо України.
- На саміті НАТО країни-учасниці планують зобов’язатись збільшити виробництво зброї та зробити боєприпаси стандартними (для їх сумісності на полі бою).
- На саміті НАТО країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.