У Данії шукатимуть можливість запобігти акціям зі спаленням Корану
Джерело: пресслужба МЗС Данії
31 липня глава МЗС Данії Ларс Лекке Расмуссен зазначив, що акції зі спаленням Корану завдають шкоди репутації країни за кордоном.
Раніше данське видання Politiken зауважило, що уряд країни намагається знайти юридичний інструмент для запобігання подібним актам.
МЗС Данії виступило зі спеціальною заявою.
Свобода слова є однією з найважливіших цінностей данського суспільства. Ми зіштовхнулися із ситуацією, коли акції зі спаленням Корану досягли такого масштабу, що в багатьох частинах світу на різних континентах Данія розглядається як країна, що сприяє образі та приниженню культур, релігій та традицій інших держав.
П’ятнадцять урядів виступили із засудженням таких дій, що спонукало виклик низки послів, заявили в МЗС.
31 липня відбудеться засідання Організації ісламського співробітництва у зв’язку з акціями у Данії та Швеції. Те, що відбувається, може завдати серйозної шкоди Данії, її безпеці та інтересам країн-однодумців, пояснили у відомстві.
Наголошується, що данський уряд однозначно “дистанціювався від таких акцій, які є глибоко образливим та безрозсудним актом, вчиненим окремими особами”. Ці дії грають на руку екстремістам, переконані у МЗС.
Спалення Корану чи інших релігійних писань у Данії не є кримінальним злочином. Одначе, дії, які вважаються расистськими, можуть бути караними.
Зауважимо, 27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.
26 липня Швеція звинуватила Росію у поширенні дезінформації, спрямованої на те, щоб завдати шкоди репутації влади та спробам скандинавської країни приєднатися до НАТО.
Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.
Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.
- 25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.
- 24 липня двоє протестувальників підпалили копію Корану, священної книги ісламу, перед посольством Іраку в столиці Данії.
- Нещодавнє публічне осквернення Корану у Швеції викликало гнівну реакцію в мусульманських країнах.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
Китай не підтримав ще один варіант газопостачання з Росії, котрий Кремль запропонував на заміну проєкту “Сила Сибіру-2”. Мова про маршрут через Казахстан, який, за словами посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, виявився надто дорогим і технічно складним.