У Данії шукатимуть можливість запобігти акціям зі спаленням Корану

Джерело: пресслужба МЗС Данії

31 липня глава МЗС Данії Ларс Лекке Расмуссен зазначив, що акції зі спаленням Корану завдають шкоди репутації країни за кордоном.

Раніше данське видання Politiken зауважило, що уряд країни намагається знайти юридичний інструмент для запобігання подібним актам.

МЗС Данії виступило зі спеціальною заявою.

Свобода слова є однією з найважливіших цінностей данського суспільства. Ми зіштовхнулися із ситуацією, коли акції зі спаленням Корану досягли такого масштабу, що в багатьох частинах світу на різних континентах Данія розглядається як країна, що сприяє образі та приниженню культур, релігій та традицій інших держав.

П’ятнадцять урядів виступили із засудженням таких дій, що спонукало виклик низки послів, заявили в МЗС.

31 липня відбудеться засідання Організації ісламського співробітництва у зв’язку з акціями у Данії та Швеції. Те, що відбувається, може завдати серйозної шкоди Данії, її безпеці та інтересам країн-однодумців, пояснили у відомстві.

Наголошується, що данський уряд однозначно “дистанціювався від таких акцій, які є глибоко образливим та безрозсудним актом, вчиненим окремими особами”. Ці дії грають на руку екстремістам, переконані у МЗС.

Спалення Корану чи інших релігійних писань у Данії не є кримінальним злочином. Одначе, дії, які вважаються расистськими, можуть бути караними.

Зауважимо, 27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.

26 липня Швеція звинуватила Росію у поширенні дезінформації, спрямованої на те, щоб завдати шкоди репутації влади та спробам скандинавської країни приєднатися до НАТО.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.

Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.