У Франції скасували показ «Останнього танго в Парижі» через протест захисниць прав жінок

Джерело: The Guardian
У столиці Франції скасували показ фільму “Останнє танго в Парижі” режисера Бернардо Бертолуччі. Проти демонстрації картини виступили групи з захисту прав жінок, оскільки фільм містить сцену зґвалтування, зняту без згоди виконавиці головної ролі Марії Шнайдер.
Паризька Французька сінематека заявила, що зняла фільм з показу після отримання погроз.
“Ми – кінотеатр, а не фортеця. Ми не можемо ризикувати безпекою наших співробітників і глядачів”, – сказав директор сінематеки Фредерік Бонно.
Одна з активісток, які критикували показ стрічки, акторка та провідна діячка французького руху #MeToo Жюдіт Годреш заявила, що такі покази не варто влаштовувати без надання глядачам контексту.
“Час прокинутися, шановна сінематека, і повернути людяне ставлення до 19-річної акторки”, – наголосила вона.
Фільм “Останнє танго в Парижі” мав бути показаний в межах ретроспективи Марлона Брандо. Фільм досліджує стосунки між вдівцем-американцем у Парижі, якого грає Брандо, і набагато молодшою жінкою, яку грає Шнайдер.
Як розповіли у виданні, сцена зґвалтування була зімітована. Однак пізніше Шнайдер, якій на момент зайомок було 19 років, заявила, що відчувала себе зґвалтованою, оскільки це сталося без попередження і підготовки.
“Я відчувала себе трохи зґвалтованою, як Марлоном, так і Бертолуччі”, – сказала Шнайдер за чотири роки до своєї смерті у 2011 році.
Також вона розповідала, що фільм зруйнував її життя і підштовхнув до багаторічного зловживання наркотиками.
Пізніше Бертолуччі зреагував на звинувачення. Він зазначив, що ця сцена не була імпровізована в день зйомок, але визнав, що Шнайдер не інформували про неї. Він пояснював, що це було “мистецьке рішення”. Зокрема він вирішив не говорити акторці, “щоб побачити її справжню реакцію”.
- Жизель Пеліко стала людиною року за версією британського видання The New European.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.