У Франції суд дозволив російським дезертирам та ухилянтам надавати статус біженця

Джерело: Національний суд Франції у справах притулку (CNDA).

Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.

Зазначається, що суд ухвалив таке рішення, спираючись на директиву ЄС від 13 грудня 2011 року. У тексті документа мовиться про те, що “статус біженця може бути наданий особі, якій загрожує переслідування або покарання за відмову нести військову службу в разі конфлікту, де можуть бути скоєні воєнні злочини”.

Також суд постановив, що уникнути мобілізації, оголошеної президентом РФ Володимиром Путіним 21 вересня 2022 року, “шляхом проходження альтернативної цивільної служби неможливо”, і що російські ухилянти “підлягають переслідуванню й кримінальному покаранню, яке нещодавно було посилене російським законодавством”.

Французький суд зауважив, що росіяни не можуть уникнути скоєння воєнних злочинів, не ухилившись від мобілізації або не ставши дезертирами. У суді додали, що ці дії спричинять судове переслідування з боку РФ, що може слугувати для надання росіянам статусу біженця у Франції.

У Національному суді Франції зазначили, що російські військові вже скоїли воєнні злочини в Україні, тож росіяни, призвані у межах мобілізації з вересня 2022 року, “також можуть їх вчиняти, безпосередньо чи опосередковано”.

У CNDA пояснили, що для подання заявки на притулок недостатньо лише “перебувати в запасі”. Заявник повинен “надати всі дані для підтвердження того, що він дійсно підлягає військовому обов’язку в контексті часткової мобілізації або примусового призову”.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.

Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.