У Франції суд дозволив російським дезертирам та ухилянтам надавати статус біженця

Джерело: Національний суд Франції у справах притулку (CNDA).

Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.

Зазначається, що суд ухвалив таке рішення, спираючись на директиву ЄС від 13 грудня 2011 року. У тексті документа мовиться про те, що “статус біженця може бути наданий особі, якій загрожує переслідування або покарання за відмову нести військову службу в разі конфлікту, де можуть бути скоєні воєнні злочини”.

Також суд постановив, що уникнути мобілізації, оголошеної президентом РФ Володимиром Путіним 21 вересня 2022 року, “шляхом проходження альтернативної цивільної служби неможливо”, і що російські ухилянти “підлягають переслідуванню й кримінальному покаранню, яке нещодавно було посилене російським законодавством”.

Французький суд зауважив, що росіяни не можуть уникнути скоєння воєнних злочинів, не ухилившись від мобілізації або не ставши дезертирами. У суді додали, що ці дії спричинять судове переслідування з боку РФ, що може слугувати для надання росіянам статусу біженця у Франції.

У Національному суді Франції зазначили, що російські військові вже скоїли воєнні злочини в Україні, тож росіяни, призвані у межах мобілізації з вересня 2022 року, “також можуть їх вчиняти, безпосередньо чи опосередковано”.

У CNDA пояснили, що для подання заявки на притулок недостатньо лише “перебувати в запасі”. Заявник повинен “надати всі дані для підтвердження того, що він дійсно підлягає військовому обов’язку в контексті часткової мобілізації або примусового призову”.

Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ. Політик, ймовірно, боїться ядерної відповіді РФ.

Десантники з 80-ї десантно-штурмової Галицької бригади за один бій на Курщині взяли в полон 26 росіян.

Прокуратура розпочала розслідування за фактом розстрілу полонених українських захисників на Покровському напрямку.

Штурмова група 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяла під контроль одну з важливих позицій на Курахівському напрямку і взяла в полон групу колишніх ув’язнених, що підписали контракт з російською армією.

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3.