У КНДР обурилися постачанням ракет ATACMS Україні
Джерело: tagesschau
Північна Корея розкритикувала постачання Сполученими Штатами керованих ракет ATACMS Україні.
Сполучені Штати таємно доставили в Україну ракети великої дальності, викликавши занепокоєння у міжнародному співтоваристві, – заявив директор департаменту зовнішніх військових справ міністерства оборони Північної Кореї.
Минулого тижня США визнали передачу Україні ракет великої дальності.
NYT, з посиланням на американського високопосадовця повідомляє, що рішення передати Україні ATACMS великої дальності президент США Джо Байден ухвалив у лютому 2024 року.
Байден вирішив надати Україні понад сотню ракет, які увійшли до березневого пакету допомоги від США на 300 млн доларів. Окрім ATACMS, у межах пакета надано касетні боєприпаси.
Адміністрація Байдена тримала у таємниці рішення щодо ATACMS, аби про це не дізнались росіяни.
Додаткові ракети великої дальності також великої дальності також включено у пакет допомоги на майже 61 млрд доларів, який цього тижня ухвалив Конгрес та вже підписав Байден.
Коли президент України Володимир Зеленський дякував за ухвалення мільярдної допомоги, він не згадав, що Україна отримала ATACMS місяцем раніше і вже навіть завдала ними удару по території аеродрому росіян у ТО Криму.
У NYT додали, що ключові члени Конгресу США знали, що у березневому пакеті допомоги були ракети ATACMS. Коли стало відомо, що їх вже почали використовувати, вони високо оцінили ефективність ATACMS.
Військові зв’язки між урядами в Пхеньяні та Москві стають дедалі тіснішими, що, за словами США та союзників, призводить до ескалації напруженості на Корейському півострові.
- Американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.
- У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.
- Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.