У Китаї біля японської школи чоловік з ножем напав на 10-річного школяра: дитина померла
Джерело: CNN
18 вересня у Китаї чоловік скоїв напад з ножем на учня японської школи. Це не перший такий інцидент за останні місяці.
Інцидент трапився на півдні Китаю, коли хлопець йшов на навчання до школи. За повідомленням МЗС Китаю, на дитину напали за 200 метрів від воріт японської школи у Шеньчжені – мегаполісі, де розташовано багато японських компаній.
нападника одразу затримали, ним виявився 44-річний чоловік. Зараз він перебуває під вартою.
Національність вбитої дитини не розголошується, проте на вебсайті школи, де навчався хлопчик, пише, що туди приймають лише тих, у кого японське громадянство.
“Той факт, що такий підлий вчинок був скоєний проти дитини дорогою до школи, справді викликає жаль”, – сказала глава МЗС Японії Йоко Камікава.
Вона додала, що Японія серйозно ставиться до злочину і “ще раз звернулась до китайської влади” з закликом захищати японських громадян.
Напад стався у роковини інциденту “918”. Мовить про інцидент 1931 року, коли військові Японії підірвали японську залізницю на північному сході Китаю під приводом захоплення регіону.
Цей день у Китаї згадують як початок японського вторгнення, а китайська влада закликає громадян “не забувати це національне приниження”.
Про причину нападу на школяра не повідомляється, та загалом у Китаї зростає ксенофобія і антияпонські наративи, які розпалюють зокрема державні ЗМІ КНР.
Це не перший такий випадок у Китаї. У червні громадянин Китаю скоїв напад на японку та її дитину. Чоловік напав на них з ножем поруч зі шкільним автобусом у Сучжоу, що на сході Китаю. Жертвою цього нападу стала китаянка, водійка автобуса, яка намагалась завадити нападнику.
Після цього інциденту МЗС Японії закликало японські школи у КНР переглянути заходи безпеки.
Напередодні роковин “918” Японія звернулась до МЗС КНР з проханням вжити заходів для захисту японських шкіл, тому вбивство школяра розчарувало японську владу, враховуючи всю ситуацію.
У Китаї наполягають, що займаються розслідуванням справи і продовжать вживати ефективних заходів для безпеки іноземців у КНР.
Публічні напади на іноземців у Китаї були рідкістю, однак останніми місяцями зафіксовано серію таких інцидентів.
за два тижні до нападу на матір з дитиною у Сучжоу, китаєць ножем поранив чотирьох американських викладачів одного з коледжів у Китаї. У МЗС КНР назвало обидва випадки поодинокими інцидентами і не оприлюднило ніякої інформації про мотиви нападників.
- У Китаї сталась пожежа у шкільному гуртожитку. Як наслідок – загинуло 13 учнів, ще один зазнав поранень.
Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні.
Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.
Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.