У Києві стартувало опитування щодо зміни правил перевезення собак у метро
Джерело: Київський метрополітен
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Масштабне опитування киян щодо ставлення до цих можливих змін триватиме через застосунок Київ Цифровий у співпраці з UAnimals.
На підставі звернень громадян та відповідної петиції розробили проєкт змін до чинних правил користування київським метрополітеном, що передбачає:
- використання сумок із водонепроникним або абсорбуючим дном для собак малих порід;
- перевезення більших собак у намордниках та на короткому повідку;
- можливість проїзду з тваринами у першому та останньому вагонах у міжпікові години;
- дотримання санітарних норм і правил безпеки власниками тварин.
У повідомленні окремо наголосили, що уся відповідальність за поведінку тварини в метро та дотримання вимог безпеки покладається на власника.
У метрополітені закликали містян відповідально підійти до опитування, оскільки після цього опрацюють питання про запуск піврічного експерименту з новими правилами перевезення собак у підземці.
Тестовий період важливий, адже протягом цього часу фахівці проаналізують, як нові правила впливають на безпеку та комфорт усіх пасажирів. І за потреби буде доопрацьовано остаточні положення правил, – додали у повідомленні.
Додамо, раніше в Україні вперше запровадили офіційні правила перевезення домашніх тварин у міжміському автобусному транспорті. До цього часу єдиних вимог щодо перевезення тварин не існувало: рішення приймали водії та перевізники на власний розсуд, що створювало плутанину та стрес як для пасажирів, так і для тварин.
Нині нові правила передбачають:
- Малі тварини (до 10 кг) — коти, собаки, птахи та гризуни — можуть подорожувати в контейнерах або сумках із абсорбувальним дном. Їх дозволено розміщувати на руках, під сидінням або на окремому місці (за наявності додаткового квитка).
- Собаки середнього й великого розміру (10–45 кг) — перевозяться на підлозі автобуса, з підстилкою та в наморднику. Обов’язково потрібно викупити місце поруч із власником.
- Собаки понад 45 кг — перевозяться відповідно до індивідуальних правил перевізника, у спеціально обладнаному транспорті.
- Собаки-поводирі — подорожують безоплатно, поруч із людиною, яку супроводжують.
Усім тваринам має бути оформлений належним чином ветеринарний паспорт.
Зауважимо, у березні у мережі обговорювали історію нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі “Інтерсіті” з Києва до Чернігова.
Коментуючи інцидент, в УЗ зіслалися на те, що саме в “Інтерсіті”, за правилами, не можна перевозити тварин, вищих за 45 сантиметрів у холці. Відповідне правило діє не через умовну небезпеку, а саме через нестачу місця на пасажирських багажних місцях і дискомфорт для самих тварин.
Невдовзі представники компанії відреагували на інцидент, зазначивши, що є затверджені Мінінфраструктури правила перевезення тварин, яких компанія має дотримуватися.
Водночас в “Укрзалізниці” погодилися, що правила вже застаріли й запевнили, що команда працює над розв’язання цього питання.
Згодом пресслужба Нацгвардії додала, що військовослужбовець добровільно стояв у тамбурі, оскільки не хотів порушувати правил, а чекати купейного вагона, де можна їхати з лабрадором, не мав часу.
UAnimals позначили у дописах про цю історію понад тисячу разів, тож представники організації одразу звернули увагу.
Раніше Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів. Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.
Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.
- У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
- Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
- Київський притулок для тварин “Носики” звернувся до містян із закликом допомогти заспокоїти собак після ранкового ракетного обстрілу міста.
- Після тривалої подорожі з України до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.
Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).