У Латвії заявили про готовність передати Україні ППО малої дальності
Джерело: заява Андріса Спрудса на сайті Європейської комісії
Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.
Спрудс зазначив, що є держави, які мають системи Patriot. Одначе, за його словами, мовиться не тільки про ці комплекси. Своєю чергою, Латвія готова зробити внесок в українську протиповітряну оборону.
Якщо говорити про протиповітряну оборону, то доволі широкий спектр різних систем ППО. Також мовимо про багаторівневий підхід, так що, звичайно, це буде ППО малої дальності, — додав глава оборонного відомства.
Зауважимо, раніше уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів. З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус зв’язалися з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.
Окрім цього, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.
Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.
Не може бути переконливим (аргумент), що ми не можемо їх надати, враховуючи, що європейські армії мають близько 100 батарей Patriot. І все ще ми неспроможні надати сім, яких вони відчайдушно просять, – зазначив Боррель.
27 березня речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.
Євлаш пояснив, що “Циркон” — дуже швидка гіперзвукова зброя. Швидкість зброї при заході на удар становить понад 5 махів. 1 мах — це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину. Проте, коли ракети заходять на ударну траєкторію, то швидкість знижується.
- 13 квітня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Глава держави повідомив, що Німеччина передасть додаткову систему Patriot в Україну та ракети до наявних систем ППО.
- Речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
- Європарламент відмовився ухвалювати рішення щодо фінансування Європейської ради через нездатність країн Євросоюзу надати Україні додаткові системи Patriot.
- Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.