У Литві вважають 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії недостатнім
Джерело: Delfi
Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії є недостатнім, а відтак наступні обмеження повинні бути жорсткішими.
Про це Науседа сказав 22 травня під час зустрічі з канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом.
“За виключенням однієї-двох держав, ми всі розуміємо, що 17-й пакет санкцій проти Росії був просто хорошим, але недостатнім. Тому ми виступаємо за якнайшвидше ухвалення 18-го пакету санкцій. І я вважаю, що він повинен бути сильнішим”.
За його словами, важелі впливу на Кремль ще є, і їх потрібно використовувати сміливіше та послідовніше.
Відтак майбутній пакет санкцій проти РФ повинен бути принциповим та не обов’язково відповідати інтересам деяких країн, які загалом не підтримують санкції.
“Він (новий пакет санкцій) повинен охопити всіх головних отримувачів російських нафти та газу – Nord Stream 1 та Nord Stream 2, а також виключити всі російські банки з програми SWIFT”.
Також санкції повинні торкнутись “Росатому”, вважає Науседа і першим кроком має стати заборона на імпорт урану, а далі – персональні санкції проти керівників “Росатому” та майбутніх контрактів з компанією.
Президент Литви зауважив, що деяким країнам важко ухвалювати масштабні санкції, але вони необхідні, щоб здобути справедливий мир в Україні.
- Україна звернеться до ЄС наступного тижня з пропозицією розглянути нові заходи для ізоляції Росії, зокрема арешт російських активів та санкції проти деяких покупців російської нафти. Причиною такого кроку стало рішення президента США Дональда Трампа не посилювати санкції проти Росії.
- Глава адміністрації нового канцлера Німеччини Торстен Фрей заявив, що Європа повинна вийти “із зони комфорту” і розглянути можливість запровадження набагато жорсткіших санкцій проти Росії, таких як заборона на постачання газу або урану, а також доступ до заморожених російських державних активів.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
Якщо ви думаєте, що всякий цукор однаково шкідливий, нова наукова робота може змінити цю думку. Дослідники з’ясували: солодкі напої підвищують ризик розвитку діабету 2 типу значно більше, ніж солодощі чи десерти.
Президент США Дональд Трамп оголосив, що переговори з Китаєм щодо угоди про майбутнє TikTok розпочнуться вже найближчого понеділка або вівторка. За його словами, сторони «практично» досягли згоди щодо умов продажу американських активів популярного додатка.
На південь від німецького міста Галле, біля доісторичного озера, археологи виявили сліди систематичного добування тваринного жиру – масштабного процесу, яким, імовірно, керували неандертальці ще 125 тисяч років тому. Вчені охрестили знахідку “жировою фабрикою”, адже мова йде не про випадкову обробку туш, а про добре організовану роботу з видобутку жиру з кісток.